Renginių arhyvas

 

Ekskursija į Dzūkijos širdįP1060055

Birželio 3 dieną Jašiūnų pagrindinės mokyklos mokiniai išvažiavo į ekskursiją po Druskininkus, pakeliui aplankydami ir kitas nuostabias Dzūkijos vietas.
Oras buvo puikus ir mokiniai nuo pat ankstaus ryto buvo pakylėtos nuotaikos. Patogiai įsitaisę komfortiškame autobuse, mes pajudėjome link kelionės tikslo. Už lango blyksčiojo ryškūs, vasariški peizažai, o autobusas ryžtingai artėjo link pirmo kelionės punkto.P1060048

  • Mes atvykome į Merkinę- Dzūkijos širdį. Merkinė džiugina savo apylinkių grožiu, ypač maloniai nustebina vaizdai, atsiveriantys nuo Merkinės piliakalnio ir Merkio sąjunga su Nemunu. Tiesiog būtina pamatyti šią istorinę vertybę, kur piliakalnio šlaitai siekia 30 metrų aukštį. Miestelis labai švarus, prižiūrėtas. Vaikai pasigėrėjo jo muziejais, vaikščiojo skersgatviais ir nusileido prie piliakalnio papėdės, nuo kurio viršūnės atsiveria nepakartojamas vaizdas. Į pakalnę vaikai lipo nekantraudami, vienas kitą aplenkdami. Buvo dėl ko skubėti! Panorama, atsivėrusi pasiekus viršūnę, užburs kiekvieną. Vaikai pamatė gimtojo Merkio ir didingojo Nemuno sąjungą. Reginys tikrai įspūdingas! Erdvė, vanduo, žaluma, gražus tiltas, gaivus P1060056vėjas, sušilusio miško kvapai- visa tai negali palikti abejingais.
  • Antru mūsų kelionės punktu tapo įžymioji piramidė, kuri išsidėsčiusi netoli Merkinės, miške, prie kaimelio Česukai. 2002 metais ypatingoje vietoje buvo pastatytas stebuklingas kūrinys, kuris suteikė tikėjimą ir viltį daugeliui žmonių. Po septynerių metų buvo baigtas piramidės kupolas. Šioje vietoje tvyranti energija padeda išgyti ir išspręsti gyvenimo problemas. Vos tik P1060037įėjus į piramidės vidų visi patyrė nuostabos jausmą. Unikalus savo struktūra, kompozicija, eksterjeru ir interjeru pastatas. Stebino akustika, neįprasta atmosfera, vaikai vaikščiojo joje, kaip užburti. Pasėdėjo kėdutėse, pasėmė vandens, padarė gražias nuotraukas. Visi šioje vietoje pabuvojo pirmą kartą.
  • Kitas kelionės punktas buvo Grūto sovietinių skulptūrų parkas. Grūto parkas yra išsidėstęs Grūto kaime netoli Druskininkų, jame įrengta solialistino realizmo dvasia sukurta tarybinio laikotarpio skulptūrų ekspozicija, atidaryta dar 2001 metais. Parkas buvo įkurtas Dzūkijos P1060060nacionalinio parko pelkėse, jame veikia zoologijos sodas. Vaikams čia patiko viskas: lamos, meškos, lūšys, įvairių rūšių paukščiai, taip pat pačios skulptūros, jaukūs nameliai- muziejai, talpinantys daug tos epochos eksponatų ir žinoma, daug supynių. Parke mokiniai bėgiojo, karstėsi, suposi, valgė skanius ledus. Nepastebimai prabėgio dvi valandos ir atėjo laikas keliauti toliau- į Druskininkus.
  • Dauguma mokinių Druskininkuose apsilankė pirmą kartą. P1060059Druskininkai- mūsų šalies pasididžiavimu esantis miestelis, turtingas nuostabia gamta, įvairios mineralizacijos vandenimis, gydomojo durpinio purvo telkiniais, garsėjantis ypatingai švariu oru. Jis pateko į dešimtuką geriausių Europos kurortų. Čia nemažai gydyklų, sanatorijų, turizmo sodybų, Vandens parkas. Panemunėje įrengtas akmeninis bareljefas, iš kurio išteka ,,Grožio šaltinis“. Miestas pakerėjo tyla, ramybe, ryškiomis gėlių pop-art stiliaus klombomis, fontanais. Vaikai čia pabuvojo P1060069vietiniame pliaže, fotografavosi alėjoje prie skulptūrų, gydyklų, pasivaikščiojo mieste, o savo vizitą baigė mineralinio vandens degustacija.

Tik vakare ekskursija priartėjo prie pabaigos. Pavargę, bet laimingi, kupini puikių įspūdžių, vaikai grįžo į autobusą tam, kad grįžę namo galėtu papasakoti kelionės įspūdžius artimiesiems.

 

GEGUŽĖS 9-OSIOS MINĖJIMAS

Gegužės 9-osios 70-mečio minėjimo proga gegužės 8d. mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai. Buvo organizuota paroda tema „Didvyrio portretas“, įvyko dainų konkursas „Karo paženklintos dainos“. Šia proga senose bei naujose miestelio kapinėse, o taip pat Gojaus kapinėse, prie žuvusių veteranų paminklų nugulė gėlės.

Koncerto metu žiūrovai kartu su jo dalyviais dainavo karo dainas, deklamavo eilėraščius. Skambėjo tokios dainos kaip: A. Novikova „Smuglianka“, J. Frenkel „Žuravli“ ir kitos, kurias atliko 1-10 klasių mokiniai. Visi žuvusieji buvo pagerbti tylos minute. Pabaigoje mokiniai kartu su jų tėvais bei mokytojais atliko dainą „Pergalės diena“. Kiekvienam iš mūsų nėra nieko brangesnio už laisvę, už kurią esame dėkingi tiems, kurie savo drąsa, kai kurie ir savo gyvybe, apgynė mūsų Tėvynę.

MOTINOS DIENOS MINĖJIMAS MOKYKLOJE

Balandžio 30 d.  Jašiūnų pagrindinėje  mokykloje vyko koncertas, skirtas visoms mamytėms. Juk kiekvienam vaikui jo mama pati svarbiausia. Šventę organizavo mokyklos aštuntos klasės mokiniai su jų auklėtoja Liucyja Tarasevič . Programą sudarė pačių vaikų dainuojamos dainos, skambėjo gražiausios eilės mamoms, o taip pat, mokyklos mokiniai, buvo paruošę šokius ir nuostabų vaidinimą.
Pradinių klasių mokiniai įteikė mamytėms savo rankomis kurtus atvirukus, gėles iš krepinio popieriaus, rašytus laiškus. Aktų salę ir mokyklos foję papuošė priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Natalija Bogdanova.
Mamytės buvo labai sujaudintos, laimingos ir besišypsančios. Visas renginys ir vaikų pastangos buvo įvertintos – mamos šypsojosi ir negailėjo plojimų. Toks koncertas  – nuoširdi vaikų dovana motinoms.
Džiaugėmės, kad atvykusių mamų buvo tiek daug.

RAJONINĖS „ŠVIESOFORO“ VARŽYBOS

Balandžio 24-ąją Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje įvyko 1–4 klasių moksleivių konkurso „Šviesoforas“ rajoninis etapas. Konkurse dalyvavo penkiolika komandų. Mūsų mokykla laimėjo trečiąją vietą.
Pradinių klasių moksleivių konkurso „Šviesoforas“ tikslas – skatinti pradinukus mokytis Kelių eismo taisyklių, ugdyti saugaus elgesio kelyje įgūdžius, domėtis eismo saugumo klausimais, ugdyti darbo komandoje, vienas kito palaikymo, orientavimosi aplinkoje gebėjimus.
Jie atliko įvairias teorines ir praktines  užduotis: sprendė situacijas maketuose, demonstravo, kaip moka elgtis pėsčiųjų perėjose, reguliuojamose sankryžose, dalyvavo viktorinoje, atliko kelio ženklų delionę, žiūrėjo videoužduotį, dalyvavo komandų kapitonų varžytuvėse.
Pirmai klasei atstovavo Vadim Kukolenko. Jis buvo įvertintas perėjimo per pėsčiųju perėją – 10 b., perėjimas per kelią sankryžoje- 9 b., atšvaitų praktinis naudojimas- 4,7 b., užduotys kelių makete- 4,8 b., viktorina – 5 b., kelio ženklų dėlionė- 4 b.
Antrai klasei atstovavo Julija Naftolovič. Ji buvo įvetinta perėjimo per pėsčiųju perėją – 10 b., perėjimas per kelią sankryžoje- 10 b., atšvaitų praktinis naudojimas- 4b., užduotys kelių makete- 5b., viktorina – 5 b., kelio ženklų dėlionė- 5 b.
Trečiai klasei atstovavo Jelizaveta Fedotova, surinkusi maksimalų balų skaičių visose užduotyse. Perėjimo per pėsčiųju perėją – 10 b., perėjimas per kelią sankryžoje- 10 b., atšvaitų praktinis naudojimas- 5 b., užduotys kelių makete- 5 b., viktorina – 5 b., kelio ženklų dėlionė- 5 b.
Ketvirtai klasei atstovavo Laura Loktikaitė, kuri buvo komandos kapitonė. Ir surinko komandai kapitonų varžybose 5b. Ji buvo įvetinta perėjimo per pėsčiųju perėją – 10 b., perėjimas per kelią sankryžoje- 10 b., atšvaitų praktinis naudojimas- 4,5 b., užduotys kelių makete- 5 b., viktorina – 5 b., kelio ženklų dėlionė- 5 b. Videoužduoties rungtyje komanda surinko 4 balus.
Dėkojame visiems pradinių klasių mokytojams už gerai paruoštus vaikus. Tikimės, kad puikias kelių eismo taisyklių žinias vaikai gebės pritaikyti praktikoje.

KONKURSAS „VESNA POEZIJI“

2015-04-17 d. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vyko XIV rajoninis meninio skaitymo konkursas „Vesna poeziji“. Konkurse dalyvavo 27 mokiniai. Konkurso dalyviai buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse: 5 – 8 ir 9 – 12 klasės.

5 – 8 klasių grupėje geriausiai pasirodė ir I vietą užėmė Katažyna Lichtorovič (Šalčininkų r. J. Sniadeckio gimnazija, 7 klasė), II vietą pasidalino Mažena Moločko ( Turgelių P.K. Bžostovskio gimnazija, 7 klasė) ir Erika Polianska (Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinė mokykla, 8 klasė), III vietą užėmė Sandra Salkevič (Butrimonių A. Krepštul gimnazija, 8 klasė).

9- 12 klasių grupėje pirmą vietą pelnė Viktorija Smachtina (Šalčininkų r. J. Sniadeckio gimnazija, II G klasė), II vietą užėmė Karina Makevič (Šalčininkų M.Balinskio gimnazija, III G klasė), III vietą pasidalino Romuald Kovger ( Turgelių „Aistuvos“ gimnazija, I G klasė) ir Elžbeta Kasilovska (Šalčininkų r. Eišiškių gimnazija, I G klasė).

KOVO 11 – OSIOS MINĖJIMAS

Nuo pat ryto kovo 10 d. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vyravo pakili nuotaika. Siekdami prisiliesti prie mūsų tautos istorijos, šią dieną pradėjome konkursu: mūsų mokyklos  5-10 klasių mokiniai pirmą kartą dalyvavo nacionaliniame konkurse “Lietuvos istorijos žinovas“. Po pamokų į salę susirinko visa mokyklos bendruomenė. Renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, ,,Šalis ta Lietuva vadinas… “ prasidėjo Lietuvos valstybės himnu. Vedėjai akcentavo taip svarbios kiekviemas Lietuvos piliečiui šventės jubiliejų – 25-metį. Mokyklos skaitovai deklamavo eiles apie Lietuvą. Visų klasių mokiniai atliko įvairių autorių  patriotines dainas ir šokius, deklamavo eilėraščius. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajausti, kad mes „tikrai mylim Lietuvą“.

NETRADICINĖ LIETUVIŲ KALBOS IR MATEMATIKOS PAMOKA

Kovo 4 dieną mūsų mokyklos 6, 8 ir 10 klasės moksleiviai turėjo netradicinę lietuvių kalbos ir matematikos pamoką, kuri įvyko Lietuvos nacionaliniame pinigų muziejuje. Čia, per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, mūsų mokiniai susipažino su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Mokiniams buvo suteikta galimybė ne tik apžiūrėti vertingus eksponatus ir susipažinti su informaciniuose stenduose pateikta informacija, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese. Interaktyvios mokomosios priemonės pavertė juos ne tik dalyviais, bet ir stebėtojais – jie galėjo  savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek jie kainuotų, jei būtų auksinis, platininis ar sidabrinis. Ir tai toli gražu ne viskas. Virtualios ekspozicijos, teminiai filmai, žaidimai, specializuota interneto prieiga – visa tai galima rasti kompiuteriniuose terminaluose su jutikliniais ekranais. Įveikę žinių patikrinimo klausimus vaikai laimėjo prizą – suvenyrinį banknotą su jų pačių atvaizdu.

PRADINIŲ KLASIŲ IŠVYKA

 PRADINIŲ KLASIŲ IŠVYKA

2015-04-09 d. 2 ir 4 klasės mokiniai kartu su klasių vadovais apsilankė parodoje „Pavasario švenčių papročiai ir simboliai“, Lietuvos Nacionaliniame muziejuje.

Parodoje„Pavasario švenčių papročiai ir simboliai“ vaikai pamatė eksponuojamus pavasario švenčių simbolius – margučius ir verbas. Marginimo tradicijos gyvybingumą atspindi 600 margučių iš Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos. Per 100 tradicinių Vilniaus verbų parodai pateikė 13 rišėjų iš Trakų ir Vilniaus rajonų. Tarp gausybės verbų ir margučių eksponuojami kiaušinykai, Velykų eglutės, margučių ridenimo loveliai ir Velykė primena kai kuriuos Velykų papročius. Parodoje eksponuojami margučiai ir verbos gauti iš Lietuvių mokslo draugijos rinkinio, kuriems daugiau kaip 100 metų. Velykos seniau buvusi viena didžiausių bundančios pavasario gamtos švenčių.

Edukacinės pamokėlės pradžioje vaikams buvo parodytas animacinis filmukas, kuris visus nuteikė šventiškai. Mokiniai sužinojo, kad lietuviai dažydavę kiaušinius pavasario švenčių metu jau Mindaugo laikais. O pirmąją rašytinę žinią apie lietuviškus margučius pateikė pats Martynas Mažvydas 1549 metais.

Parodos dalyviams buvo paaiškinta kaip ir kodėl margučius spalvina įvairiomis spalvomis. Mokiniams buvo pasiūlyta pažaisti kiaušinių ridenimą, o paskui vaikai sudalyvavo dar ir margučių mušime.

Patenkinti ir pilni įspūdžių mokiniai sugrįžo namo.

VASARIO 16- OSIOS MINĖJIMAS

Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vasario 15 d. vyko šventė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Vasario 16-oji – šie žodžiai visuomet skambės kaip nepriklausomybės, laisvės sinonimai, ši data visada suvirpins žmogaus širdį. Juk tada valstybė prisikėlė iš užmaršties, tapo pasaulio politinio žemėlapio dalimi. Renginio pradžioje mokiniai ir mokytojai išklausė skelbiamo Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto, kurį perskaitė vyresnių klasių moksleiviai. Visa mokyklos bendruomenė sutartinai sugiedojo Lietuvos Himną. Šventės metu ypatingą prasmę įgavo tautinės giesmės žodžiai, kurie tarsi suvienijo nedidelę jaunimo mokyklos bendruomenę. Minėdami šią svarbią kiekvienam Lietuvos piliečiui datą įvairių klasių moksleiviai pristatė programą, kurioje skambėjo patys šilčiausi, gražiausi žodžiai, skirti Lietuvai, dainavo dainas, renginį papuošė gražus šokis, kurį paruošė choreografijos mokytoja J. Kačiurina. Tądien mokykloje buvo labai šviesu ir gera, nes paminėjome mūsų šaliai ir jos žmonėms svarbią dieną – Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės nepriklausomybės dieną. Vasario 16 – osios  šventė išliks kiekvieno širdyje kaip vienybės, darnos ir sąmoningumo pamoka.

UŽGAVĖNĖS

2015-02-13 d. Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė Užgavėnių šventė. Užgavėnių paskirtis išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventę organizavo 5 klasės vadovė Teresa Voitukovič. Renginys vyko mokyklos kieme ir prasidėjo linksmomis dainomis, patraukliais konkursais. Dalyviai vaišinosi blynais, šoko, trypė, lauže sudegino Morę, „išvarė“ blogį. Su gera nuotaika ir skaniais blynais vijo žiemą iš kiemo. Buvo labai linksma!

ABITURIENTŲ VAKARAS

2014-02-07 d. mūsų mokykloje įvyko tradicinė šventė – susitikimų vakaras su abiturientais. Šventės organizatoriai labai jaudinosi, nes prieš tokią rimtą publiką jiems dar vaidinti netekdavo.

Aktų salėje daugiausiai susirinko jubiliejinių laidų abiturientai, kurie mokyklą užbaigė prieš  5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 metų. Labai džiugu, kad vyresnio amžiaus žmonių buvo daugiau. Šventiškai ir gražiai buvo papuošta scena, daugybė balsų, šypsenos, juokas, seniai nematytų veidų susitikimas,  šventės atmosfera, džiaugsmas, šiluma ir prisiminimai. Koncertas privertė pamiršti apie viską ir grįžti į vaikystės kraštą. Su sveikinimo žodžiais į abiturientus kreipėsi mokyklos direktorė L. Zacharova, kuri taip pat padėkojo už prisiminimus apie mokyklą ir mokytojus. Po to vedantieji pakvietė abiturientus į sceną dalyvauti įvairiose konkursuose, estafetėse. Kelioms minutėms abiturientai grįžo į vaikystę ir emociškai vaidino ekspromt – pasakoje „Лень – матушка“.

Tačiau atėjo laikas koncertui baigtis ir kiekvienai abiturientų laidai buvo suteiktas žodis. Pasakyta daug padėkos žodžių mokytojams ir mokyklai. Šia akimirka šventė nesibaigė. Abiturientai pasivaikščiojo mokyklos koridoriais, apsilankė kabinetuose, ilgai ir įdėmiai apžiūrėjo nuotraukas, kuriose atvaizduotos šventės ir kasdienybė, mūsų moksleivių mokslas ir poilsis, aišku, ir prisiminimai.

O mes, organizatoriai esame labai laimingi, kad sugebėjome grąžinti savo svečius į nerūpestingą vaikystę.

 

ABITURIENTŲ VAKAR

NAUJŲJŲ METŲ KARNAVALAS

Viena gražiausių metų švenčių- Naujieji metai mūsų mokykloje buvo pažymėta išties nepamirštamai. Gruodžio dieną visi vaikai, tevėliai, seneliai, broliukai ir sesutės susirinko gražiai, šventiškai papuoštoje aktų salėjė. Vyko naujametiniai pasakų vaidinimai, kuriuos paruošė kiekviena klasė. Vaikai stebino savo kostiumų grožiu, išradingumu, įsijautė į improvizuoto pasakų herojaus pasaulį. Traukė pasakų siužetai, galimybė fantazuoti ir kurti. Vaikai vaidino, šoko, dainavo įvairias daineles, visus džiugino šventiška naujametinė dvasia.Mokiniai buvo nustebinti dovanėlėmis nuo Kalėdų Senelio ir Snieguolės.
Vėliau šventė tęsėsi klasėse, kur vyko naujametiniai žaidimai, arbatos gėrimas ir bendravimas su mokytojais ir tėveliais.
Nuoširdus ačiū už geras emocijas patirtas kartu.