Šiaudinukų gamyba

Lietuvių rankdarbių tradicijoje yra svarbi kūryba iš šiaudų. Šiaudas – gyvybės simbolis, kuris kūrėjo rankose virsta ne tik sudėtingomis konstrukcijomis- trimačiais meno objektais – šiaudiniais sodais, bet ir šiaudiniais žaisliukais (Šiaudinukais) Kalėdų eglutei papuošti ar šiuolaikiškais interjero papuošimais.

Gruodžio 5 dieną mūsų 5-10 klasių mokiniai susipažino su šiaudinių dirbinių rišimo technologijomis, su lietuvių paprotinės dailės kūriniais – šiaudiniais sodais, kitais dekoratyviniais dirbiniais iš šiaudų, su darbui naudojama žaliava bei priemonėmis. Dirbami grupelėse naudojant tradicinę rišimo/pynimo technologiją sukūrė šiaudinukus – šiaudinius žaisliukus eglutei, sodelius ir girliandas. Savo gaminiais  papuošė mokyklos erdves.