2017–2018 mokslo metai

Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-osios skambutis vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Mokslo ir žinių dieną  visa mūsų mokyklos bendruomenė susirinko aktų  salėje, kur netrūko gėlių, sveikinimų ir šventinės nuotaikos.

Svarbiausi šventėje buvo pirmokai, kurie, lydimi mokytojos I. Michalovskajos, drąsiai žengė pirmuosius žingsnius mokykloje. Juos vedusių dešimtokų veiduose pastebima buvo ne tik šypsenas, bet ir jaudulys – jie mokykloje vyriausi mokiniai, į juos lygiuojasi jaunesnieji. 

Tradiciškai šventė prasidėjo visiems sugiedojus „Tautišką giesmę“. Sveikinimo žodį tarė direktorė L. Zacharova. Ji pasveikino visą mokyklos bendruomenę su švente, palinkėjo gerų mokslo metų. Ilgametė mokyklos vadovė visiems susirinkusiems pranešė paliekanti mokyklos vadovės pareigas.  26 metus metus vadovavusi Jašiūnų  pagrindinei mokyklai, Liudmila Zacharova sulaukė pagarbos ir padėkos žodžių iš Šalčininkų rajono savivaldybės vadovų bei kolegų. Elegantiška ir pasitempusi mokyklos direktorė dėkojo už dėmesį ir jaukų atsisveikinimą bei žadėjo, kad visuomet bus šalia, kai reikės pagalbos ir patarimų švietimo klausimais. Taip pat buvo pristatyta nauja mokyklos vadovė – Ina Kurnickienė, kuri pristatė mokyklos bendruomenei švietimo naujoves bei palinkėjo sėkmės naujais mokslo metais.

Sėkmės moksluose, o mokytojams kūrybingumo ir kantrybės linkėjo garbūs svečiai: Šalčininkų r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Henrik Danulevič, Švietimo įstaigų apskaitos skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Uljanovič bei mūsų miestelio verslininkas ir nuolatinis rėmėjas S. Markov.

Visi nekantriai laukė nuskambant pirmojo mokyklinio skambučio, vėl kviečiančio ir mokinius, ir mokytojus į klases. Kai kuriems tai jau įprasta naujų mokslo metų pradžia, kitiems gi – labai svarbus etapas.

Mokslo ir žinių dienos šventė baigėsi. Mokiniai su klasių auklėtojais ir tėveliais sugūžėjo į klases pirmąjai klasės valandėlei. 

 Dar ilgai mokykloje aidėjo juokas, blyksėjo fotoaparatai, mokytojų rankose žydėjo rudeninės gėlės. Mokslo metai prasidėjo! Tikėkimės, kad jie mūsų mokyklai bus geri!

20180903_090937  20180903_090941  20180903_091043 20180903_09135720180903_091907  20180903_09250520180903_093559  20180903_09380120180903_093821  20180903_09410320180903_093835  20180903_09442920180903_094742  20180903_09383920180903_094938  20180903_094953

Stovyklos uždarymas

2018-06-15 d. mokyklos vasaros stovykloje surengta šventė, skirta stovyklos uždarymui. Vaikai patys nusprendė, kad uždarymo proga norėtų surengti pikniką. Mokiniai pietavo gamtoje, daug žaidė, šoko, dūko!

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie vaikų poilsio organizavimo!


 Ekskursija į Jašiūnų dvaro sodybos rūmus

2018-06-14 d. mokyklos vaikų vasaros poilsio stovyklos „Ką darai, tuo ir tampi“ dalyviai nuvyko į pažintinę ekskursiją po Jašiūnų dvaro sodybos rūmus.

Vaikai turėjo galimybę giliau pažinti savo krašto istoriją. Vaikai apžiūrėjo sodybos rūmus, sužinojo apie anksčiau čia gyvenančių šeimininkų gyvenimą, apie jų šeimos tradicijas ir supančią aplinką.

Vaikai pasivaikščiojo ir apžiūrėjo dvaro puošmeną– parką.

Kupini naujų įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą.


 Ekskursija į Trakų pilį

2018-06-13 d. mokyklos vaikų vasaros poilsio stovyklos dalyviai nuvyko į pažintinę ekskursiją į Trakų pilį.

Vaikai apžiūrėjo pilies istorinius eksponatus, susipažino su kunigaikščių istorijos ir kultūros paveldu. Sužinojo, kad Trakų pilis– vienintelė Rytų Europoje pilis, pastatyta saloje. Ypač mokinius sudomino pilies atsiradimo legenda: žmonės kalba, kad Trakai atsirado dėl moters užgaidos, Senuosiuose Trakuose gyventi kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei nepatiko, nes šalia buvo per mažai vandens, kaip jai buvo įprasta gimtojoje Palangoje. Todėl Kęstutis,  norėdamas įtikti žmonai, apie XIV a. vidurį pradėjo statyti naują pilį ežerų apsuptame pusiasalyje.

Taip pat mokiniai sužinojo, kaip laikui bėgant keitėsi pilies paskirtis.


  Paskutinio skambučio šventė

Birželio 15 dieną, mūsų mokykloje įvyko Paskutinio skambučio šventė.

Nedrąsūs, sumišę, bet jau užaugę dešimtokai, lydimi savo klasės auklėtojos, Margaritos Zacharovos, sususirinko mokyklos aktų salėje į paskutinį, iškilmingą savo renginį šioje mokykloje.

Renginio vedantieji, 9 klasės mokinės, pasveikino visus susirinkusius.

Išklausius mokyklos direktorės ir tėvų linkėjimus bei pasidaliję prisiminimais kartu su savo pradinių klasių mokytoja, Irena Sauliene, dešimtokai tarė atsisveikinimo žodį. Žodžiais ir gėlėmis mokleiviai padėkojo auklėtojai bei mokytojams už tai, kad suteikė jiems puikių žinių, pažino mokytojų rūpestį bei suteiktą pagalbą. Devintos klasės mokiniai, palikusiems mokyklos sienas dešimtokams, įteikė didelį tortą.

Mokyklos direktorė, Liudmila Zacharova, įteikė padėkas geriausiems mokiniams už puikius mokymosi pasiekimus ir konkursų rezultatus. Padėkas taip pat gavo ir mokytojos, kurios ruošė moksleivius įvairiausiems konkursams.

Paskutinio skambučio šventę mokykloje organizavo devintos klasės mokiniai.

 


 Vaikų vasaros poilsio organizavimas mūsų mokykloje

STOVYKLOS ATIDARYMAS

2018-06-04 d.  Jašiūnų pagrindinėje  mokykloje duris atsivėrė vasaros dienos stovykla „Ką darai, tuo ir tampi“. Vaikų vasaros poilsio organizavimą  finansuoja Šalčininkų rajono savivaldybė ir tėvai.

Tam kad, vaikai pajustų ilgai lauktos vasaros pradžią ir pradėtų savo atostogas linksmai ir turiningai, nuspręsta stovyklos atidarymą įrengti gamtoje, o būtent – Vilniaus r. Parudaminos girininkijoje.

Diena prasidėjo nuo Miško turtų pažintinio tako, kur vaikai susipažino su natūraliai Lietuvoje augančiais medžiais ir kitais augalais. Iš viso pažintiniame take yra 79 eksponatai, kurių didžiausią dalį sudaro medžiai, krūmai ir kiti įvairūs objektai (inkilai, informaciniai stendai ir pan.).

Vaikai pasivaikščiojo po kiemą, apžiūrėjo „Gyvojo kampelio“ gyvūnus. Žinoma, tai ne zoologijos sodas, bet vaikai tikrai turėjo ką pamatyti. Sužinojo kiek visko galima pagaminti iš medžio, kurią valandą pilnatis būna rytuose, pietuose ir vakaruose, kurie augalai išskiria daugiausia fitoncidų ir taip pagerina orą bei sveikatą, kodėl rudenį išnyksta žalia lapų spalva, kas nutinka iš atžalų išaugusiems medeliams, pagilino savo žinias apie kerpes, skruzdėles.

Toliau pagal programą vaikai turėjo pietus gamtoje, prie laužo, kaip tikri stovyklautojai !

Edukacinė išvyka į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės

Valdovų rūmus

2018-06-05 d. mokyklos vaikų vasaros poilsio dalyviai nuvyko į Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus.

Vaikai turėjo galimybę susipažinti su istorijos ir kultūros paveldo karalyste – Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis. Mokiniai su dideliu smalsumu ieškojo vitrinose paslėptų archeologinių radinių ir bandė suprasti, ką jie pasakoja apie praeitį, pakilo į bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria kerintis vaizdas į Vilniaus senamiestį. Dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai, įspūdingos panoramos.

Taip pat turėjo galimybę aplankyti atkurtas rūmų menes, papuoštas paslaptingais baldais ir valdovų bei didikų portretais. Mokiniams iškilo daug klausimų: Ar mūsų batai panašūs į tuos, kuriuos avėjo prieš 500 metų čia gyvenę žmonės? O ką jie valgė? Kaip gynėsi nuo priešų? Kaip linksminosi? O kas šiuose rūmuose gyveno ir ką čia veikė?

Sulaukę atsakymų į visus iškilusius klausimus, sužinoję, kokias senas istorijos paslaptis saugo muziejus, pavargę, bet kupini įspūdžių vaikai grįžo namo.

 


  Išvyka į konditerijos cechą

Š.m. birželio 6 d. Jašiūnų pagrindinės mokyklos 4-os ir 8-os klasės mokiniai lankėsi UAB MAXIMA konditerijos ceche. Prieš patenkant į gamybines patalpas, kiekvienas dalyvis turėjo užsidėti chalatą ir kepuraitę. Vaikai apžiūrėjo ne tik gamybines patalpas, bet ir savo akimis pamatė, kaip kepami pyragai ir tortai. Vėliau mokiniai savarankiškai papuošė tortus.

Susitikimo pabaigoje technologė Saulė Gaidytė-Ašakevič pavaišino mus tortu ir arbata. Į mokyklą visi grįžome patenkinti ir laimingi. Esame labai dėkingi p. Saulei už nuoširdų bendravimą ir vaišingumą.


 Mokslo metų pabaigos šventė pradinėse klasėse

Gegužės 31 diena mūsų mokyklos ketvirtokams buvo ypatinga. Lydimi klasės auklėtojos ir tėvelių, moksleiviai susirinko mokyklos aktų salėje atsisveikinti su pradine mokykla. Prieš ketverius metus stipriai spausdami mamos ar tėčio ranką, vaikai atėjo į pirmą klasę. Bėgo dienos, mėnesiai, metai… ir štai atėjo diena, kai mokiniai turi atsisveikinti. Jie baigė pradinę mokyklą.

Mokyklos direktorė, Liudmila Zacharova, linkėdama gero kelio, visiems ketvirtokams įteikė pradinės mokyklos baigimo pažymėjimus bei padėkos raštus už gerą mokymąsi ir aktyvią veiklą mokykloje.

Vaikai surengė atsisveikinimo koncertą, kuriame svečius linksmino šokdami ir dainuodami. Mokiniai dėkojo savo pirmosioms mokytojoms ir visiems mokyklos darbuotojams už rūpestį ir meilę, kurią teikė visus mokslo metus.

Daug emocijų sukėlė priešmokyklinės grupės atsisveikinimas. Kartu su mokytoja vaikai paruošė programėlę: dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius. Šventė buvo puiki!


 

Pažintinė išvyka į Vilnių

Gegužės 24 d. Jašiūnų pagrindinės mokyklos 1-5 klasių moksleiviai išvyko į pažintinę ekskursiją į Vilnių.

Tą dieną 3, 4 ir 5 klasių  mokiniai sužinojo kuo svarbus Žalgirio mūšis ne mokykloje, o Lietuvos Nacionalinio muziejaus edukacinėje pamokoje „Žalgiris“. Vaikai apžiūrėjo Žalgirio mūšio maketą, ieškojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto, jo pulkų. Gidė įdomiai pristatė mūšio strategiją, papasakojo apie vėliavas, parodė autentiškus ginklus. Vaikai atidžiai klausėsi, smalsiai dairėsi, o įgytas žinias tuojau pat pasitikrino atlikdami praktinę užduotį, piešdami savo vėliavą.

Tuo tarpu pirmokams  ir antrokams labai patiko edukacinė  pamokėlė apie žaislus. Vaikai turėjo galimybę pamatyti ir net paliesti prieš daug metų gamintus žaisliukus.            

Visiems labai patiko muziejuje, todėl  nusprendėme  ateityje dar ten sugrįžti ir kuo daugiau sužinoti apie Lietuvos senovę.

Dar aplankėme Vilniaus senamiestį, stačiatikių vienuolyną ir Šv. Dvasios cerkvę. Kieme vaikus pasitiko Šv. Dvasios cerkvėje tarnaujantis dvasininkas. Iš jo lupų mes sužinojome, kad čia palaidoti trijų Vilniaus stačiatikių kankiniai: Antonijus, Ivanas ir Eustachijus. Dvasininkas labai įdomiai papasakojo mums apie vienuolyną, cerkvę, barokinį  „ikonostasą.“

Vėliau apsilankėme Šv. Teresės bažnyčioje. Bažnyčios pagrindinis altorius labai įspūdingas, vienas gražiausių Lietuvoje. Bažnyčia puikiai išliko iki mūsų dienų.

Daug gerų įspūdžių paliko mums Jaunųjų gamtininkų centras. Vaikai  susipažino su Lietuvos  faunos atstovais : pamatė gyvūnus, pasidžiaugė ir pailsėjo stebėdami akvariumus ir terariumus.


 

Ką valgys mokykloje mūsų vaikai?

Mieli tėveliai,

Balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują vaikų maitinimo aprašą, kuris tampa privalomu visos Lietuvos mokyklose ir darželiuose nuo šių metų rugsėjo 1 dienos. Kviečiame susipažinti su nauju vaikų maitinimo aprašu.

Nuoroda į str.: http://sveikataipalankus.lt/ka-valgys-darzeliuose-ir-mokyklose-musu-vaikai/

Administracija


Šeimos, meilės ir ištikimybės diena

Gegužės 18 d. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje įvyko šventė, skirta šeimos, meilės ir ištikimybės dienai.

Nuo pat ryto mokyklos koridoriuose tėvus pasitiko didelė, ryški ir spalvota jų šeimų bei portretų nuotraukų galerija, kurią rūpestingai paruošė mokiniai ir mokytojai.

Smagiai praleisti laiką, tėvai buvo kviečiami į aktų salę, kurioje įvyko šventinis koncertas. Renginyje dalyvavo 0 – 10 klasės moksleiviai. Skambėjo eilėraščiai ir dainos, vaikai šokdavo, deklamuodavo, dovanodavo gėles, šypsenas ir gerą nuotaiką. Dainos, jūreivių šokis, tautinis šokis, linksmos kadrilė ir letka-enka, fortepijono ir gitaros skambėjimas – visą tai negalėjo palikti tėvų abejingais. Prie linksmos šventės atmosferos prisidėjo, skirtos žiūrovams mįslės, priežodžiai bei patarlės apie šeimą.

Neapsiėjo ir be apdovanojimų. Visos šeimos liko apdovanotos diplomais skirtingose nominacijose. Nominacijos buvo skiriamos kaip už nuotraukų konkursą, taip ir už skanėstų konkursą, kuriuos, žinoma, paruošė darbščios mamų rankos. Po koncerto, konditerijos gaminiais pasivaišino visi svečiai, tėvai bei moksleiviai.

Norime padėkoti visoms šeimoms, kurios dalyvavo šioje šventėje, visoms mamoms ir tėčiams, ir, žinoma, organizatoriams, administracijai, mokiniams, mokytojams, atsakingai už šventę mokytojai metodininkei Teresai Voitukovič.

Šeima – tai vertybė, kurios niekas negali pakeisti. Niekada nepamiškime to!


 

Ir vėl rajoninis meninio skaitymo konkursas „Vesna poeziji“!

Gegužės 14 d. mūsų mokykloje įvyko rajoninis meninio skaitymo konkursas „Vesna poeziji“.

Šis konkuras tapo tradicija ir buvo organizuotas jau 17 kartą. Šių metų konkurso šūkis – „Žmoguje viskas turi būti gražu…“, tema – „Gerieji jausmai…“

Konkurse dalyvavo devynių rajono gimnazijų ir mūsų mokyklos moksleiviai. Iš viso į svečius atvyko 23 dalyviai. Kartu su moksleiviais svečiavosi devynios rusų kalbos ir literatūros mokytojos, kurios priėmė atsakomybę beruošdamos skaitovus.

Visi dalyviai buvo paskirstyti į 2 grupes – jaunesniąją ir vyresniąją.

Jaunieji skaitovai deklamavo eilėraščius perteikdami savo jasusmus visiems, kas sėdėjo salėje. Dauguma susitvarkė pakankamai gerai, ką pastebėjo bei pažymėjo vertinimo komisija.

Jaunesniųjų dalyvių grupėje, pirmąją vietą užėmė, Jašiūnų pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinė, Sabina Krupoves, antrąją vietą pasidalino Laura Loktikaitė, Jašiūnų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinė, ir Kotryna Sobolevskaja, Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos šeštokė. Trečiąją vietą užėmė Veronika Jaržinskaja, Jašiūnų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinė.

Vyresniųjų grupėje, pirmąją tapo Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos 3G klasės mokinė Karina Rympo, antrąją vietą pasdalino trys moksleiviai – Ronald Dudzinski, J. Sniadeckio gimnazijos 3 Ga klasė, Karina Jotko, St. Rapolionio gimnazijos 1G klasė, Mažena Moločko, R. K. Bžostovskio gimnazijos 2G klasė, o trečiąją vietą užėmė Katažina Lichtorovič, J. Sniadeckio gimnazijos 2 G klasės mokinė.

Visi konkurso dalyviai už dalyvavimą buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai pažymėti diplomais bei knygomis.

Visiems skaitovams, linkime sėkmės ir nekantriai laukiame susitikimo ateinančiais metais!


Dėmesio!

2018-05-14 d. Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vyks XVII rajoninis raiškiojo skaitymo konkursas „Vesna poeziji“.

Konkurso tikslai:

  1. Skatinti mokinius domėtis rusų kalba ir kultūra;
  2. Skatinti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą;
  3. Atskleisti mokinių raiškos gebėjimus

Konkurse kviečiami dalyvauti Šalčininkų rajono 5-12 klasių mokiniai.

Konkurso organizatoriai


Mieli tėveliai!

Artėja Tarptautinė Šeimos diena. Šia proga Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinė mokykla maloniai kviečia mažas ir dideles šeimas į Šeimos šventę. Šventė įvyks 2018-05-18 d. 11.00 val. aktų salėje.

Po koncerto kviečiame visus prie puodelio kavos!

Mokyklos administracija

Mokyklos taryba 

 


 

1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas

„Vaikystės spalvos“

Balandžio 26 d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko Šalčininkų rajono mokyklų pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Vaikystės spalvos“. Mūsų mokyklai atstovavo 2 kl. mokinė Elza Loktikaitė ir 4 kl. mokinys Artiomas Diadičkinas, kurie skaitė lietuvių autorių eilėraščius apie Lietuvą ir vaikystę. Artiomas buvo apdovanotas padėkos raštu, o Elza užėmė III-iąją vietą 2-ų klasių mokinių grupėje. Sveikiname!

Mokytoja R.Kavaliauskienė


Tarptautinė knygos diena

Balandžio 23-oji – Tarptautinė knygos diena. Mūsų mokykloje ši šventė irgi nebuvo pamiršta. Šventės tikslas – skatinti skaitymą, populiarinti knygą, biblioteką.

Šventės metu buvo kalbėta, kodėl reikia skaityti knygeles, prisiminta,  jog knygelės, kaip žmonės, nori būti švarios ir gražios. Mokyklos pradinukai ir priešmokyklinės grupės vaikai piešė pasakų herojus, patys kūrė naujas pasakas bei savo rankomis pagamino paveikslėlių knygeles.

Knyga – tai kultūros lobių skrynia, o vaikas, skaitantis knygą,  ras joje savo gyvenimo prasmę ir džiaugsmą.

Mylėkime knygas, nes tai mūsų išmintis.


Akcija  „Darom – 2018 “

Žiemai praslinkus, akis bado bundančią gamtą teršiančios atliekos. Besimėtantys tušti buteliai, pakuotės nedžiugina žmonių.

2018-04-20 d. mūsų mokykla dalyvavo aplinkosauginėje akcijoje „Darom“ . Savo darbo rezultatais vaikai liko labai patenkinti!


 Būk saugus kelyje!

Š. m. balandžio 20 d. Šalčininkėlių pagrindinėje mokykloje įvyko II etapas „Šviesoforo“ varžybų. Varžybose dalyvavo 12 gimnazijų ir mūsų vienintelė pagrindinė mokykla. Šiemet varžybose buvo nemažai naujų teorinių ir praktinių užduočių. Mūsų mokyklos komandą atstovavo geriausiai žinantys saugaus elgesio taisykles mokiniai:

  1. Anastasija Bizunovič – 1 klasė
  2. Elza Loktikaitė – 2 klasė
  3. Kiril Bizunovič – 3 klasė
  4. David Kulešo – 4 klasė

Bendroje įskaitoje mūsų komandai atiteko 7 vieta. Nors komanda nelaimėjo prizinės vietos, tačiau vaikai parodė labai geras žinias.


 „Tėvų linijoje – visiems prieinama psichologų pagalba

Daugiau nei pusmetį veikianti “Tėvų linija” – vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Į Tėvų liniją” skambinkite darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt


  Atsisveikinimas su abėcėle

2018-03-30 dieną Šalčininkų r. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje  vyko tradicinė pirmokų šventė – atsisveikinimas su abėcėle.

Vaikai ką tik užbaigė mokytis pirmąją savo knygą – elementorių. Per tą laiką vaikai ūgtelėjo, daug ką sužinojo, daug ko išmoko. Taip pat susidūrė su pirmaisiais sunkumais ir išmoko juos įveikti. Šventė pavyko – visi buvo linksmi ir džiugūs. Vaikai mielai skaitė eilėraščius, dainavo dainas, minė mįsles ir atliko įvairias užduotis. Šventės pabaigoje vaikai susitiko su Elementoriumi, kuris pasveikino pirmokėlius ir palinkėjo jiems sėkmės toliau mokantis. Nieko keisto, kad labiausiai susijaudinę žiūrovai ir sirgaliai buvo vaikų tėvai, nes ši šventė – tai jų atkaklaus ir bendro darbo su mokytojais rezultatas. Nuo dabar vaikai pažįsta jau visas raides ir drąsiai gali žengti į žinių pasaulį. Šventės pabaigoje pirmokams buvo įteikti jų nusipelnyti apdovanojimai – pažymėjimai, kad abėcėlė jau išmokta. Tai pat pirmokus pasveikino ir įteikė dovanėles pradinių klasių mokiniai. 


„Teka teka šviesi saulė“

Kovo 28 d. Šalčininkų kultūros centre 7 klasės mokiniai dalyvavo liaudies dainininkės Veronikos Povilionienės ir saksofonisto Petro Vyšniausko parengtoje edukacinėje programoje „Teka teka šviesi saulė“ – taip gilindami per lietuvių literatūros pamokas įgytas žinias apie liaudies dainas.

Pirmiausia muzikantai papasakojo apie jų dueto atsiradimą – prieš dvidešimt kelerius metus, laive, kelionės į Norvegiją metu. P.Vyšniauskas pasakojo apie saksofono istoriją, parodė, ką šis instrumentas gali. Sunku patikėti, bet saksofonas moka kalbėti tiek gyvūnų, tiek ir žmonių kalbomis. O V.Povilionienė pasakojo apie savo jaunystę, visada ją lydėjusias liaudies dainas, dzūkiškai sekė pamokančią pasaką ir, žinoma, dainavo. Balsas nuostabus! O svarbiausia, kad sutartines dainavo kartu įtraukdama ir žiūrovus. Liaudies dainų ir džiazo improvizacijų programą baigė linksmomis humoristinėmis dainomis. Buvo linksma! Septintokai šauniai praleido laiką. Juk pagaliau pavasaris! Šviečia saulutė! Artėja Velykos!


 Edukacinė programa „Tradicinis kiaušinių marginimas vašku“

Artėja viena gražiausių,  laukiamiausių, turinti gilias ir gražias tradicijas pavasario švenčių – Velykos. Kokia ji be pagrindinio šventės simbolio – margučio?

Todėl š.m. kovo 27 dieną  3 ir 4 klasėse įvyko edukacinis užsiėmimas pagal edukacinę programą „Tradicinis kiaušinių marginimas vašku“. Edukacinį užsiėmimą pravedė Baltosios Vokės pramogų centro darbuotoja Ana Voroneckaja. Ji aiškino, kaip marginant vašku pasirinkti tinkamiausias priemones, nedaryti klaidų. 

Negražių margučių nebūna. Kokiu būdu bemargintume, margučiai visą laiką išeina gražūs.


 Išvyka į Šalčininkų kultūros centrą

2018 m.  kovo 21 d. Jašiūnų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai aplankė Šalčininkų kultūros centrą. Minsko dramos teatras pristatė vaikams spektaklį „Princas ir pabaisa.“ Tai labai linksmas ir puikus spektaklis vaikams, linksma, nuotaikinga ir žaisminga pasaka su juokingais pokštais. Vaikams labai patiko pagrindinė pasakos veikėja – princesė. Ji labai neišauklėta, niekas negalėjo su ja susitvarkyti. Bet pasirodo nuostabusis princas ir mergaitė pasikeičia. Spektaklyje išryškėjo tokios vertybės kaip draugiškumas, gerumas, noras padėti kitam žmogui. Vaikams patiko aktorių bendravimas su žiūrovais.

            Dėkojame aktoriams už puikų vaidinimą.


 Išvyka į planetariumą

2018 m. kovo 13 d. Jašiūnų pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai aplankė Vilniaus planetariumą, kur vyko edukacinė pamoka „Saulė ir mėnulis“. Specializuotoje astronomijos ir gamtos mokslų salėje mokiniai stebėjo žvaigždėtą  dangų ir jame vykstančius reiškinius, klausėsi pasakojimo apie saulės sistemą: saulę, žvaigždes, mėnulį, žemę ir kitas planetas.

Edukacinė pamoka paliko daug nuostabių emocijų, unikalios projekcinės aparatūros dėka vaikai tarsi paskraidė kosmose.


 Be patyčių

Kiekvieną pavasarį, kovo mėnesį, mūsų mokykla prisijungia prie šalyje skelbiamos akcijos „Savaitė be patyčių“. Šiemet savaitė nuo kovo 19 d. iki kovo 23 d. buvo pavadinta „Veiksmo savaite be patyčių“. O veiksmo joje tikrai netrūko.

Mokykloje parengėme stendą, pateikėme informaciją, kaip atpažinti patyčias, jų išvengti, sustabdyti ir kur kreiptis pagalbos.

Mokyklos mokiniai dalyvavo užsiėmimuose. Jiems buvo pateikta informacija apie patyčias, moksleiviai patys praktiškai ieškojo sprendimų įvairiose situacijose, išsiaiškino, kaip gera nuotaika ir gera savivertė lemia gerus tarpusavio santykius. Ant savo delniukų rašė, kaip kiekvienas gali sustabdyti patyčias. Gestais dovanojo  išsvajotas dovanas. Diskutavo, ar visada sunku būti geru draugu, aiškinosi, kokių savybių tam reikia turėti. Sprogdino balionus su rašteliais, iš kurių galėjo perskaityti ir sužinoti  auksines žmogiškumo taisykles ir patarles apie draugystę.

5 klasės mokiniai sudalyvavo užsiėmime, skirtame sustabdyti patyčias, kartu su M.Balinskio gimnazijos  penktokais. Praplėtę draugystės ribas, vaikai įrodė, kad gražiems tarpusavio santykiams ir draugystei  nėra kliūčių. Ir nesvarbu, ar tu kalbi kita kalba, ar tu visai nepažįsti žmogaus. Tai buvo geras patyrimas vaikams ir būtų labai naudingas suaugusiems, nes iš vaikų tikrai yra ko pasimokyti.

Visomis šią savaitę mokykloje vykusiomis veiklomis norėjome atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į patyčių problemą mokykloje ir siekėme skatinti pagarbius, draugiškus santykius. Tikimės, kad tai mums pavyko.


Paroda „Mano Lietuva“

Nuo vasario 21 dienos mūsų mokykloje vyksta paroda „MANO LIETUVA“, skirta Lietuvos valstybės 100-čiui paminėti.

0-10 klasių mokiniai, išbandydami įvairias priemones: dėžutes, tūteles, kartono gabalėlius, akmenukus, plastiliną ir kt.,  kūrė žymiausių Lietuvos pastatų maketus. Didingų Trijų Kryžių papėdėje sudarytas įspūdingas mokinių darbų miestas, čia yra: Gedimino bokšto, Televizijos bokšto, Trakų pilies, Valdovų rūmų, Kryžių kalno ir net viduramžių Lietuvos pilies maketai.


Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 9 d. mūsų mokykloje šią dieną šventėme linksmai – šokome tautinius šokius. Per 6-ą pamoką 7 kl. mokiniai, lankantys etnokultūros būrelį, visus pasveikino šokiu „Grečinikė“. Na, o tada kvietė visus prisijungti… Dar šoko „Oirą“, „Malūnėlį“, Ciceliukę marseliukę“ ir polką su ragučiais. Jei iš pradžių mokiniai ir mokytojai dar buvo nedrąsūs, tai vėliau negalėjo tiesiog sustoti… Ta liaudiška muzika taip užvedė!.. Na ir linksmumėlis! Na ir smagumėlis!

Tegul Kovo 11-oji įkvepia mus mylėti savo šalį, jos kultūrą ir tradicijas, o Lietuvos valstybės kūrimas ir nepriklausomybės puoselėjimas tampa kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi.


Poezijos skaitymai

Justinas Marcinkevičius rašė: „Poezija man visada buvo gimtasis kraštas, jo praeitis ir dabartis, miškai, kurie jame ošia, upės ir ežerai, kurie jį skalauja, paukščiai, kurie jame čiulba, ir žmonės, kurie jame gyvena. Žmonės, jų darbai ir žygiai, jų rūpesčiai ir svajonės, pastangos suprasti pasaulį ir save. Į šį tikslą nukreipta visa dvasinė žmogaus veikla.“

Tęsdami Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą ir puoselėdami lietuvių kalbą bei jos grožį, š.m. kovo 8 dienos popietę  6, 7, 8 ir 10  klasių eiliuoto žodžio mėgėjai rinkosi į poezijos skaitymus. Skambėjo J.Degutytės, J.Aisčio, Maironio, S.Nėries, V.Mykolaičio – Putino, A.Miškinio, D.Glemžaitės, L.Matuzevičiaus – Lino, P.Pečeliūno, B.Brazdžionio, J.Strielkūno eilės. Ramų ir šiltą susitikimą baigėme vėlgi  J.Marcinkevičiaus žodžiais:

Gerųjų žodžių kryptimi

praplėsk pasaulį, padaryk jį

vienu gyvenimu gilesnį.

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Renata Kavaliauskienė


Futbolo vystymo programa „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“

Š.m. Kovo 2 dieną Jašiūnų pagrindinės mokyklos priešmokyklinė grupė dalyvavo masinio vaikų futbolo vystymo programoje „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“, kuri vyko Jašiūnų darželyje „Žilvitis“ .

„Futboliuko“ šventė prasidėjo linksmąja mankšta su Kiškiu Hansu. Paskui, kai komandos pasisveikino, prasidėjo žaidimas. Be abejo, laimėjo draugystė. Vaikai už dalyvavimą gavo puikias dovanas.

Parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Bogdanova


Mokymai „Darbas su sunkiais vaikais, elgesio ypatumai“

Kovo 1 d. Šalčininkų rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai vykdant „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai plėtros Šalčininkų rajone“ 20180301_141721projektą,   mokykloje organizavo tęstinius mokymus „Darbas su sunkiais vaikais, elgesio ypatumai“. Mokymuose dalyvavo mokyklos pedagogai.

Artimiausioje ateityje mokymų ap ie vaikų ugdymą sulauks ir tėvai.20180301_141741

 

 

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIO ŠVENTĖ

Nors Lietuvos valstybingumo ištakos siekia daugiau nei 1000 metų, 2018 metais Lietuva mini atkurtos valstybės 100-o metų jubiliejų.
1918 metais vasario 16 d. pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra milžiniška žmonių, nepabūgusių prisiimti arsakomybę už savo valstybės ateitį, laimėjimas. Tai mūsų dvasinės stiprybės diena, jungianti dabartį su praeitimi, primenanti visas laisvės kovas, simbolizuojanti valstybės nepriklausomybę ir jos pasiekimus. Ši šventė visada buvo, lieka ir liks įpareigojanti istorijos data, telkianti ir dvasiškai stiprinanti.

Vasario 15 d. mūsų mokykloje vyko atkurtos Lietuvos šimtmečio šventė. Dalyvavo 3-10 kl. mokiniai. Buvo rodomi vaizdai apie Lietuvą, skambėjo pačios gražiausios eilės ir dainos, skirtos mūsų tėvynei, šokami tautiniai šokiai. Mokiniai pristatė literatūrines kompozicijas „Iš tremties…“ ir „Partizanai“, kurios ne vienam išspaudė ašarą akyse. Šventė sujaudino ir dar kartą privertė visus susimąstyti apie savo kraštą, žmones, ateitį, gyvenimą, meilę, atsidavimą ir pasiaukojimą Tėvynei. Buvo jautru, stipru ir gera širdyse. Juk

Aš tikrai myliu Lietuvą

Aš tikrai myliu Lietuvą

Ir aš tikrai myliu Lietuvą –

Tik ar mylit ją jūs?

p1100864 p1100865 p1100866 p1100868 p1100873 p1100875 p1100877 p1100882 p1100884 p1100885 p1100886 p1100887 p1100891 p1100892 p1100894 p1100896 p1100897 p1100898 p1100899 p1100901 p1100904 p1100906 p1100907p1100909p1100910

vid_20180215_101242


 „Padovanok  100  širdelių Lietuvai “

atkurtailietuvai100

Vasario 16-oji – reikšminga Lietuvos istorijos data, kurią minime kasmet, bet būtent 2018-aisiais ji bus tokia pat turtinga emocijomis, pagarba, meile kaip prieš 100-ą metų.

Š.m. vasario 15 d.  1 klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja Ina Kurnickiene organizavo  romantiškiausią, patriotiškiausią akciją – „Padovanok 100 širdelių Lietuvai“. Siekiant paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, pirmokai pagamino 100 apyrankių, kurias išdalino mokyklos bendruomenei.

img_20180215_092727

img_20180215_092256img_20180215_091210

img_20180215_091058img_20180215_091052img_20180215_090433img_20180215_090100img_20180215_111057

img_20180215_090737

img_20180215_090133

img_20180215_091542

img_20180215_092213

img_20180215_091316


 Lietuvos gimtadienis!

Vasario 16-oji labai reikšminga diena kiekvienam Lietuvos piliečiui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Todėl vasario 12 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo projekte „Mes – Lietuvai“, skirtame mūsų valstybės gimtadieniui – šimtmečiui. Pradinukai puikiai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, nerūpestingą vaikystę, džiaugsmą…, dainavo linksmas daineles, demonstravo žinias viktorinoje „Ką žinau apie savo šalį?“. Pabaigoje trispalviuose žiedlapiuose rašė linkėjimus Lietuvai bei jos žmonėms. Aktyviausi buvo apdovanoti saldžiais prizais, o skaitovai padėkos raštais. Buvo linksma ir smagu!

img_20180212_134331 img_20180212_133655 img_20180212_133644 img_20180212_133148 img_20180212_133047 img_20180212_130718  img_20180212_133839 img_20180212_133710 img_20180212_133700 img_20180212_132157 img_20180212_131359 img_20180212_131132 img_20180212_130553 img_20180212_133915 img_20180212_133644  img_20180212_131508


 Valentino dienos šventė

Nors įsimylėjimas lyg ir suaugusiųjų privilegija,tikriausiai beveik visi esame patyrę,jog pirmoji meilė (kas pasakys,kad netikra?)paprastai aplanko dar besikapstant smėlio dėžėje. Taigi ir Valentino diena-šventė ne tik suaugusiems. Mokyklos mokiniai taip pat šventė šią dieną žaisdami nuotaikingus žaidimus, dalyvaudami linksmuose konkursuose, dalindamiesi gera nuotaika ir teigiamomis emocijomis. 

p1100848 p1100849 p1100850 p1100851 p1100852 p1100854 p1100856 p1100857 p1100859 p1100860 p1100861 p1100862

 

Užgavėnės mokykloje!

Užgavėnės-viena gražiausių žiemos švenčių.Šventė neaplenkė ir mūsų mokyklos.

Ilgosios pertraukos metu mokiniai vaišino visus blynais,kuriuos kepė savo šeimose.

Po šešių pamokų linksma muzika sukvietė visus į mokyklos kiemą,kur prasidėjo svarbiausia Užgavėnių šventės dalis – žiemos gąsdinimas – varymas iš kiemo – Morės deginimas.

Vaikai šoko ratelius,žaidė žaidimus,aiškinosi stiprumą virvės traukime ir su visais dalijosi gera nuotaika.

Užgavėnių lauže kartu su More sudeginome blogį ir visus negerumus.

20180213_121730 img_20180213_121738 img_20180213_121745 img_20180213_121947 img_20180213_134840 img_20180213_141215 20180213_133643 20180213_133953 20180213_134007 20180213_135559 img_20180213_131033 img_20180213_131039 img_20180213_131638 img_20180213_131650 img_20180213_135137 img_20180213_141230

vid_20180213_141208-1Abiturientų susitikimo vakaras

Vasario 3 d. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje įvyko tradicinis abiturientų susitikimo vakaras.

Per 1,5 valandos trukusią iškilmingą dalį abiturientai, kurie atėjo i gimtąją mokyklą, spėjo  ir prisiminti, ir pasidalinti savo gyvenimo naujienomis, ir pasijuokti, ir sudalyvauti linksmuose konkursuose, šaradose, juokinguose žaidimuose.

Salėje susirinko ne tik paskutinių metų abiturientai, bet ir tie, kas baigė mokyklą prieš 20, 30, 40, 45 metus. Ypatingai daug buvo 20 ir 40 metų laidų atstovų.

Vakaro eigoje buvo daug gerų žodžių ir linkėjimų, nuoširdaus dėkingumo mokytojams ir tikros nostalgijos praėjusiems mokyklos laikams.

Gėlės, šypsenos, o kartais ir džiaugsmo ašaros dėl ilgai lauktų susitikimų lydėjo šio mokyklos vakaro dalyvius, kurie atvažiavo į gimtąją mokyklą ne tik iš skirtingų rajono kampelių, bet ir iš užsienio.

Tikėkimės, kad ir po metų mes vėl taip šiltai galėsime susitikti mūsų mokykloje, draugų ir mokytojų rate!

Iki naujų pasimatymų!

p1100811 p1100812 p1100813 p1100814 p1100815 p1100819 p1100821 p1100822 p1100823 p1100825 p1100829 p1100830 p1100832 p110083420180203_18043920180203_18041920180203_18025520180203_175459

 

Laisvės gynėjų dien20180112_100415

Minėdami Laisvės gynėjų dieną- sausio 13-ąją mokykloje vyko įvairūs renginiai. Buvo paruošta vaizdinė medžiaga tema „Jie žuvo už Lietuvą“. Istorijos ir pilietiškumo ugdymo pamokų metu buvo rodomas dokumentinis filmas apie sausio 13-osios įvykius. Vyko mokinių piešinių paroda „Sausio 13-oji vaikų piešiniuose“. Taip pat,kaip ir kasmet, prisijungėme prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, tylos minute pagerbėme visus žuvusiuosius. 

Senelių šventė

Mokiniai nekantriai laukė Senelių šventės norėdami pasveikinti savo mylimus senelius. Pasiruošimas šventei vyko pilnu pajėgumu: vaikai piešė senelius ir organizavo savo piešinių parodą. Visų klasių mokiniai ruošė vaidinimus, eileraščius, dainas, šokius, kūrė suvenyrus, skirtus seneliams.

Sausio trisdešimtą dieną aktų salėje susirinko geros nuotaikos kupini seneliai. Aktų salė buvo vaikų gražiai papuošta, joje vyravo šventinė nuotaika. Antros klasės mokiniai vedė šią šventę. Visų klasių mokiniai dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius ir vaidino vaidinimus, taip pat apdovanojo senelius supersenelių medaliais. Po koncerto vyko šiltas senelių bendravimas klasėse. Visi buvo pakylėtos nuotaikos ir pasibaigus šventei kupini teigiamų emocijų išsiskirstė namo.

20180130_111128 20180130_111320  20180130_113731 20180130_115955   20180131_08434720180131_08432420180131_08431420180131_084304

20180130_093246 20180130_110721

 

 

Paroda“Mano Kalėdinis angelas“

 

Artėjant Kalėdų šventėms,pradinės klasės organizavo šeimos parodą“Mano Kalėdinis angelas“.Labai malonu,kad tėvai noriai bendradarbiavo.Mokiniai atnešė įvairiausių angelų,kurie buvo atlikti savo rankomis bei įvairia technika.Visi dalyvavę moksleiviai ir jų tėvai gavo padėkos raštus.

Dėkojame tėveliams,kurie prisidėjo prie parodos organizavimo.

img_1202 img_1208 img_1209 img_1210 img_1212 img_1215 img_1218 img_1219 img_1220 img_1221 img_1226 img_1227

Skaitovų konkursas

Sausio 10 d. mokykloje  vyko jaunųjų skaitovų konkursas,  skirtas Kristaus gimimo šventei. Dalyvavo pradinių klasių moksleiviai. Buvo  deklamuojami šiuolaikinių poetų eilėraščiai, savo nuoširdumu ir atvirumu sujaudinę klausytojų širdis. Na, o raiškaus meninio žodžio puoselėtojus vertino autoritetinga iš vyresnių klasių mokinių ir mokytojų sudaryta komisija.

Konkurso nugalėtojai

1-2 klasių grupė

I vieta –  Sofija Stupak, 1  kl.
II vieta  –  Elza Loktikaitė, 2  kl.
III  vieta – Nastia Bizunovič, 1 kl.


3-4 klasių grupė

I  vieta –  Darja Šilobritaitė, 3  kl.
II  vieta – Karolina Diomina, 3  kl.
III vieta – Vanesa Kovalčuk , 3 kl. ir Ilja Ašakevič, 4 kl. 

20180110_130643 20180110_130750 20180110_130839 20180110_131006 20180110_131059 20180110_131215 20180110_131301 20180110_131355 20180110_131457 20180110_131624 20180110_131743 20180110_131913 20180110_132007 20180110_132114 20180110_132217 20180110_132306 20180110_132406 20180110_132447 20180110_132520 20180110_132548 20180110_132720 20180110_132750 20180110_132758


Naujus metus sutinkant…

Gruodžio 28 d.mokykloje vyko naujametinis renginys, kurio metu stebėjome nuotaikingus ir linksmus 5-10 klasių mokinių pasirodymus.Renginio vedėjos Sandra Čepulionis ir Jekaterina Stolbunaitė atsisveikino su žiūrovais linkėdamos laimingų ir džiaugsmingų Naujųjų metų.

Vėliau šventė tęsėsi klasėse,kur vyko arbatos gėrimas ir bendravimas.

p1100724 p1100727 p1100730 p1100731 p1100732 p1100735 p1100736 p1100737 p1100740 p1100748 p1100751 p1100752 p1100753 p1100755 p1100756 p1100760 p1100764 p1100767 p1100770 p1100771 p1100782 p1100783 p1100784 p1100785 p1100786 p1100787 p1100789 p1100791 p1100794

Pradinukų naujametinis karnavalas

Pradinių klasių mokiniai labai linksmai leido laiką naujametinio karnavalo metu.

Vaikai labai laukė tos nepakartojamos šventės. Į sviečius atvažiavo ne tik Kalėdų Senelis ir Snieguolė, bet ir klounai, kurie linksmino vaikus bei jų tėvelius. Jie kartu dainavo, žaidė, šoko.

O įdomiausia ir laukiamiausia, žinoma, buvo gauti dovanų iš Kalėdų Senelio!

img_1254 img_1255 img_1260 img_1262 img_1278 img_1291 img_1305 img_1306 img_1307 img_1309 img_1311

 

Kalėdinė vakaronė

Gruodžio 22 d. mūsų mokykloje įvyko tradicija tapusi kalėdinė vakaronė, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė bei kunigas ortodoksas Oleg Pristavko. 7 -8 klasių mokiniai pristatė vaidinimą „Kelias į Betliejų“. Žiūrovai, klausydami gražių kalėdinių giesmių, nejučiomis persikėlė į Betliejų, kur visi kartu pasidžiaugė Jėzaus gimimu. Kalėdinis vaidinimas nepaliko abejingų, skatino žiūrovus apmąstyti gyvenimo vertybes. Kalėdinių giesmių giedojimas akomponuojant muzikos mokytojui Janui Jarmolovič , gražios dekoracijos, malonus muzikos skambesys leido pasijusti šventės dalyviams viena šeima. Vėliau su artėjančiomis šventėmis susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Liudmila Zacharova.

Antroji dalis buvo kupina rimties ir susikaupimo: mokyklos bendruomenė dalijosi kalėdaičiais, negailėjo vieni kitiems gražių žodžių.

Šventės organizatorė tikybos mokytoja Edyta Basiul

p1100670 p1100671 p1100672 p1100674 p1100675 p1100676 p1100677 p1100678 p1100679 p1100680 p1100681 p1100682 p1100685 p1100687 p1100688 p1100689 p1100690 p1100691 p1100692 p1100693

Langas į Pietryčių Lietuvą

Gruodžio 15 d.Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje vyko Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotas renginys,skirtas Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymui.

Mūsų mokyklai šiame renginyje atstovavo 5 klasės mokiniai.Didelį įspūdį paliko matytas koncertas ,o ypač mokiniai buvo patenkinti dideliu šakočiu,kurį gavo renginio pabaigoje.

p1100640 p1100641 p1100642 p1100643 p1100644 p1100645 p1100646 p1100647 p1100649 p1100654 p1100658 p1100665 p1100667 p1100669

 

Tiksliųjų mokslų savaitė

Kaip ir kiekvienais mokslo metais mūsų mokykloje vyko“Tiksliųjų mokslų savaitė“,kuri jau tapo tradicija.Šiemet,šis renginys organizuotas gruodžio 4-8 dienomis.Kiekvieną dieną moksleivių laukė įvairūs konkursai,viktorinos,žaidimai bei olimpiada.

Savaitė prasidėjo nuo fizikos konkurso,kuris buvo skirtas 8-10 klasių moksleiviams.Džiugu buvo matyti,kai vaikai patyrė labai daug džiaugsmo ir gerų emocijų nuo sėkmingų atsakymų,nestandartinių užduočių sprendimo bei mokėjimo taikyti įgytas žinias įvairiose srityse.

Sekančią dieną 5-10 klasių mokiniai dalyvavo matematikos olimpiadoje.

Sėkmingai pavyko matematikos viktorinos:“Lobių ieškotojai“-6 klasėje ir “Matematika aplink mus“-7 klasėje.5 klasės mokiniai turėjo“Linksmosios matematikos pamoką“.Šios pamokos metu vaikai draugiškai sprendė juokingas užduotis,rebusus,mįsles,taipogi matematikos ieškojo patarlėse bei priežodžiuose.

Įdomiai pavyko įgyvendinti informatikos turnyrą“Įdomioji informatika“.

Svarbiausias šios savaitės tikslas yra ne tik teorinių žinių lavinimas bei gilinimas,bet ir mokėjimas taikyti gautas žinias praktinėje veikloje,nestandartinėse situacijose bei užduotyse,dėmėsio,mąstymo,konkuravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių lavinimas.

img_1185 img_1186 img_1187 img_1189 img_1190 img_1191

Pasaulinė kovos su AIDS diena

Gruodžio 1- oji – Pasaulinė kovos su AIDS diena. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti mokinius ne tik su AIDS problema, bet ir su užsikrėtimo bei apsisaugojimo nuo šios ligos būdais, ugdyti toleranciją sergantiems AIDS. Ši tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

5-10 klasės moksleiviai patys ieškojo informacijos ne tik apie ŽIV ir AIDS, bet ir apie rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo žalą, savo žiniomis pasidalijo su kitais dalyviais. Susirinkusieji segėjo „Raudonus kaspinus“- AIDS simbolius, norėdami pabrėžti, jog nesame abejingi vienai iš didžiausių pasaulio nelaimių.

20171201_093108

PROTŲ MŪŠIS

Lapkričio 29 d. mūsų devintokai ir dešimtokai kartu su Jašiūnų „Aušros“ ir Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniais išbandė savo jėgas dalyvaudami „Proto mūšyje“. Renginį organizavo Vilniaus aps. VPK Šalčininkų r. PK kartu su Šalčininkų visuomenės sveikatos biuru įgyvendindami prevencinį projektą „Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ankstyvoji prevencija: mokykloje, bendruomenėje, šeimoje“.

20171129_100407 20171129_100840

Apsilankėme Energetikos ir technikos muziejuje

Lapkričio 28 d. Jašiūnų pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais lankėsi Vilniuje. Pirmiausia aplankėme Vilniaus katedrą ir jos aikštėje besipuikuojančią eglutę, kuri sužavėjo ir vaikus, ir mokytojus. Vėliau nuvykome į Vilniaus energetikos ir technikos muziejų, kuris buvo įrengtas pieš kelis metus uždarytoje elektrinėje. Ten mus šiltai pasitiko gidas. Jis papasakojo vaikams, kad muziejuje veikia septynios nuolatinės ekspozicijos: energetikos, transporto, Vilniaus pramonės, vėjo ir saulės energetikos, mokslo ir technikos vaikams ekspozicijos. Labiausiai visus sudomino transporto ekspozicija ir pati žaismingiausia – interaktyvi muziejaus ekspozicija „Mokslas ir technika vaikams“. Pirmiausia gidas aprodė transporto ekspoziciją. Ten pamatėme daug senovinių mašinų ir motociklų,susipažinome su automobilių ir motociklų raida – kaip keitėsi ir tobulėjo transporto priemonės, kokiais automobiliais ar motociklais važinėjo mūsų tėvai ir seneliai. Matėme šarvuotą Mercedes automobilį. Taip pat didelį įspūdį mums paliko garo katilas – turbina, generatoriai, elektros prietaisai. Apžiūrėjome ir kitus technikos eksponatus.

Paskui nuvykome į Vilniaus karo technikos muziejų, kur pamatėme karo laivų ginkluotę, tankus, Lietuvos kariuomenės motociklus ir kitą karinę techniką.

Ekskursija buvo nuostabi. Pamatėme daug įdomaus ir naudingo, namo grįžome puikiai nusiteikę.

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

SAMSUNG

Konkursas “ Tėvynės labui“

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo tarptautiniame piešinių konkurse “ Tėvynės labui“. Lapkričio 23 dieną Rotušės aikštės rūmuose specialiu prizu buvo apdovanotas antros klasės mokinys Ernest Jusel. Mes sveikiname jį ir džiaugiamės šiuo jo laimėjimu.

tevynes-labui-dsc_0002

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas

Lapkričio 23 d. mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai skirti Lietuvos kariuomenės dienai ir 99-osioms Kariuomenės atkūrimo metinėms paminėti.

Minėjimas prasidėjo nuo viktorinos „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“. Viktorinoje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Jie atsakinėjo į klausimus apie karinius apdovanojimus, antpečių ženklus, karinius laipsnius.

Kitas renginys buvo skirtas 8-10 klasių mokiniams, kuriuo buvo siekiama supažindinti mokinius kur ir kaip tapti kariu. Pirmą renginio dalį sudarė J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos pristatymas, kur buvo aptarti reikalavimai stojantiesiems, kaip vyksta atranka, studijos, karinių parengimų kursai, socialinės garantijos. Antroje renginio dalyje mokiniai susipažino su Krašto apsaugos ministerijos elektronine svetaine, sužinojo apie šauktinio ir savanorio tarnybą.

Kol 8-10 klasių mokiniai aiškinosi kaip tapti kariais, 5-7 klasių mokiniai iš popieriaus gamino karinio miestelio maketą.

Galiausiai mokiniai išbandė ir savo fizinę ištvermę, vyko sporto varžybos, kuriose dalyvavo 4 mokinių komandos iš 5-10 klasių.

Šio renginio dėka mokiniai ne tik sužinojo daug įdomių dalykų apie Lietuvos kariuomenę, bet ir aktyviai bei smagiai praleido laiką.

p1100618 p1100619 p1100621 p1100622 p1100623 p1100624 p1100625 p1100626 p1100627 p1100629 p1100630

TOLERANCIJOS DIENA

2017 m. lapkričio 16 d. mokykloje buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos simbolis – rankos. Kirpome rankas iš spalvoto ir balto popieriaus akcentuodami,kad visų rankos yra skirtingos – mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Per pamokas mokiniai aptarė tolerancijos bei netolerancijos pavyzdžius kasdieniame gyvenime, pasaulyje.

Kiekviena pradinės mokyklos klasė sukūrė savo kūrybinį darbelį. Pirmokai iš spalvotų delnų antspaudų padarė vaivorykštę ir debesėlį. Antros klasės mokiniai –saulutę, trečios ir ketvirtos klasės mokiniai organizavo tikrą kūrybinę dirbtuvę,kurioje, naudodami iškirptas iš popieriaus rankas, padarė daug gėlyčių,kurias vėliau padovanojo ne tik mokyklos bendruomenei, bet ir organizavo išvyką po Jašiūnų miestelį ir įteikė tolerancijos gėlytes praeiviams, seniūnei ir seniūnijos darbuotojams, policijos nuovados atstovams, parduotuvės darbuotojams. Tokiu savo elgesiu mokiniai reiškė savo toleranciją kitiems.

Vyresnių klasių mokiniai sukūrė ąžuolą „Lietuva“. Ąžuolo lapai- vaikų rankos, lapų spalva– Lietuvos vėliavos spalvos, kamienas –žodis TOLERANCIJA. Ąžuolas perteikia gilią vaikų mintį: „Tolerantiškos Lietuvos kūrimas mūsų rankose“.

img_1054 img_1055 img_1056 img_1057 img_1064 img_1065 img_1066 img_1067 img_1068 img_1069

Tradicinės penktokų krikštynos

Š. m. lapkričio 10 d., penktadienį, 5 klasės mokinių širdys plakė neramiai, nes buvo laukiama tradicinių penktokų krikštynų. Kaip žinia, tai yra viena iš smagiausių mokyklos švenčių. Šeštokai sugalvojo įvairių užduočių, o penktokams teko jas vykdyti.

      Krikštynų metu penktokams buvo pateiktos kūrybinės užduotys, patikrintos žinios apie mokyklą. Neapsieita ir be žaidimų, kuriuose teko dainuoti, minti mįsles. Už visas atliktas užduotis mokiniai gaudavo po raidę, iš kurių vėliau buvo sudėliotas žodis PENKTOKAS.

       Atlikę visas skirtas užduotis penktokai iškilmingai tarė priesaikos žodžius, gavo krikšto pažymėjimus ir tapo pilnaverčiais vyresniųjų klasių mokiniais.

       Linkime jiems, kad būtų stropūs, pilni gerų idėjų, atsakingi ir rūpestingi mokiniai.

p1100603 p1100604 p1100605 p1100606 p1100607 p1100608 p1100609 p1100611 p1100613 p1100614 p1100615 p1100617


Pirmokų krikštynos

Pirmokų krikštynų šventė svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams, nes suteikia puikią galimybę puoselėti savo mokyklos tradicijas, dalyvauti įvairiose veiklose, realizuoti savo gebėjimus meno srityje, formuoti teigiamas bendravimo kompetencijas bei ugdyti bendruomeniškumo ir atsakomybės jausmus.

Mūsų mokyklos pirmokai susipažino su 15 raidelėmis, rašo pirmuosius diktantus, perskaito ne tik žodelius, bet ir sakinius, sugeba išspręsti  uždavinius. Todėl nutarta pirmos klasės mokinius prieš rudens atostogas „pakrikštyti“. Krikštatėviais mielai sutiko pabūti penktokai. Mažieji pirmaklasiai drąsiai prisistatė dainelėmis ir įrodė, kad yra nusiteikę ryžtingai šturmuoti mokslo aukštumas.  Po to drauge smagiai įveikė visus penktokų paruoštus išbandymus: skaitė žodžius, minė mįsles, skaičiavo, sudėjo kuprines, dainavo, šoko. Po iškilmingos priesaikos būti mandagiais, gerai mokytis, mylėti savo mokyklą jie buvo paskelbti tikrais Jašiūnų pagrindinės mokyklos mokiniais.

Visų pirmokų vardu nuoširdžiai dėkojame šauniai penktokų komandai!

Parengė Ina Kurnickienė

p1100564 p1100567 p1100568 p1100569 p1100570 p1100571 p1100575 p1100576 p1100581 p1100582 p1100583 p1100584 p1100585 p1100587 p1100589 p1100590 p1100591 p1100592 p1100593 p1100594 p1100595 p1100596 p1100598 p1100599

 

 

 

Raiškaus skaitymo konkursas

 

Žodžiai gydo arba žeidžia,

Karą skelbia,taiką skleidžia.

Žodžiai siekti gėrio kviečia

Ir į blogio gelmę sviedžia…

Margarita Šuman

 

Spalio 25 d.mokykloje vyko 5-8 klasių mokinių raiškaus skaitymo konkursas“Iš pradžių buvo žodis…“.Mokiniai skaitė rusų autorių kūrinius apie žodį.

Pirmąją vietą pasidalino 5 klasės mokinė Sabina Krupoves ir 6 klasės mokinė Arina Martianova,II-osios vietos laimėtoja 7 klasės mokinė Laura Loktikaitė,III-osios-5 klasės mokinė Snežana Sivinskaja ir 6 klasės mokinė Simona Černel.

Linkime visiems kūribinės sėkmės ateityje!

p1100541 p1100543 p1100544 p1100546 p1100547 p1100548 p1100549 p1100550 p1100551 p1100552 p1100553 p1100554 p1100555 p1100556 p1100557 p1100558 p1100559 p1100560 p1100561 p1100562 p1100563

 

Išvyka į Parudaminos girininkiją

Spalio 24 d. 3-4 klasių moksleiviai apsilankė Parudaminos girininkijoje. Gražiai įrengtame kieme visus maloniai sutiko Parudaminos girininkijos girininko pavaduotoja Božena Golubovska. Ji bendravo su vaikais, pasakojo apie mišką ir „Miškų turtų pažintinį taką“.

Girininkijos darbuotojas skulptorius Dainius Mačiokas aprodė taką. Prie pat takelio pradžios įrengta didžiulė pavėsinė su stalais ir suolais. Takelis trumpas – apie 800 m , bet jį supa labai daug  gamtos objektų. Einant takeliu matėme įvairiausių augalų – kai kurie iš jų senbuviai, kai kurie sodinti nesenai. Sužinojome daug naujų dalykų apie mišką: kiek visko galima pagaminti iš medžio, kodėl rudenį išnyksta žalia lapų spalva. Pagilinome savo žinias apie kerpes, skruzdėles. Pasivaikščioję pažintiniu taku sužinojome, kokie medžiai ir krūmai auga Lietuvos miškuose, pamatėme paukščių lizdų, inkilų paruoštų skirtingiems paukščiams ir šikšnosparniams.

Prieš važiuojant į girininkiją žinojome, kad ten bus žvėrelių. Gyvasis kampelis, žinoma, tai ne koks zoologijos sodas, bet visiems nepaprastai patiko. Galėjome pasivaikščioti po kiemą ir pabendrauti su gyvūnais: elniais, muflonais, spalvotais fazanais, meškėnais.

Girininkijos administraciniame pastate, gamtos mylėtojams įrengta mokomoji klasė. Čia – paukščių ir žvėrių iškamšų ekspozicija, pažintinės knygelės apie gamtą. Božena Golubovska papasakojo apie unikalų mokslo darbą: „Sumedėjusių augalų herbarą“ (1964 m.) parodė vaikams tokį pat, tik didesnės apimties, jos pačios darbą.

Išvyka patiko visiems. Vaikams buvo linksma, įdomu ir smagu. Daug sužinojome, pamatėme ir išmokome. Labai dėkojame Boženai Golubovskai už tai, kad smulkiai ir aiškiai papasakojo apie Parudaminos girininkijos veiklą.

img_1024 img_1023 img_1021  img_1017 SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG SAMSUNG img_0972 img_0980 img_0983 img_0986 img_0991 img_0996 img_0998 img_1007 img_1008

Loterija „ Skaityk ir laimėk“

Tęsiant renginių ciklą, skirtą „Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo“, Jašiūnų pagrindinės mokyklos bibliotekos darbuotojai nuo spalio 23 d. visus mokyklos mokinius kviečia dalyvauti skaitymo loterijoje „Skaityk ir laimėk“.

Loterijos tikslasįvairiais būdais skatinti mokinių grožinės literatūros skaitymą. Loterija vyks nuo 2017 m. spalio 23 d.  iki 2017 m. gruodžio mėn. 23 d.

Loterijos metu  mokyklos bibliotekoje yra 30 „laimingų knygų“, kuriose yra paslėpti priziniai loterijos bilietai. Mokiniai, išrinkę „laimingą knygą“, perskaito ją, įrašo knygą į užklasinio skaitymo sąsiuvinį ir gauna iš bibliotekininkės prizą . Kuo daugiau knygų mokinys perskaito, tuo didesnė tikimybė rasti vieną ar net kelis laimingus bilietus. Net 30 loterijos bilietų yra priziniai.

Kviečiame skaityti!

skaitykkk

 

Rudens gėrybių šventė

2017 m. spalio 20 d. Jašiūnų pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Rudens gėrybių šventė“. Šventėje dalyvavo 0-4 klasių mokiniai, kurie ruošėsi iš anksto: mokėsi dainelių, eilėraštukų, piešė, gamino darbelius iš gamtinių medžiagų.

Šventės metu mokyklos koridorius puošė „Rudens gėrybių paroda“, kuriai daugiausiai linksmų, originalių daug kruopštumo reikalaujančių darbų paruošė priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai bei jų tėveliai. Rudeninės kompozicijos buvo sukurtos iš lapų, sėklų, gėlių ir kitų gamtinių medžiagų. Vaikų darbeliai buvo kūrybingi, nuotaikingi, spinduliuojantys šilumą.

Renginio metu vaikai dainavo dainas, žaidė, minė mįsles apie rudenį, deklamavo eilėraščius, šoko, vaidino pasaką apie Ropę ir kitas pasakas. Šventė buvo puiki, prabėgo greitai ir smagiai, palikdama vaikų širdyse daug gerų emocijų ir prisiminimų. Buvo linksma, smagu ir įdomu. Mokiniai liko apdovanoti skaniais prizais.

Už nuoširdžią pagalbą organizuojant „Rudens gėrybių šventė“ dėkojame mokyklos pradinių klasių mokytojams ir visiems 0-4 klasių mokiniams ir tėveliams bei kviečiame pasigėrėti renginio akimirkomis!

sam_1152 sam_1153 sam_1154 sam_1155 sam_1156 sam_1157 sam_1158 sam_1159 sam_1160 sam_1161 sam_1163 sam_1164 sam_1165 sam_1166

Mokyklos bibliotekoje – renginys pirmokams

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija (LMBDA)  paskelbė: „Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo“ ir  pakvietė spalio mėnesį Lietuvos mokyklų bendruomenes aktyviai ir kūrybingai organizuoti savo bibliotekose įvairias veiklas.

Mūsų mokykla neliko abejinga ir spalio 17 d. organizavo renginį pirmokams. Tądien pirmos klasės mokiniai bibliotekoje apsilankė pirmą kartą. Nedrąsiai pravėrę duris mokinukai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas. Mažiesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles ir kaip galima susirasti reikiamą informaciją enciklopedijose, kas ir kaip dirba bibliotekoje.

Pirmokai pažiūrėjo filmuką „Kaip rašydavo knygas senovėje“, linksmai pasivaržė žaidime „Knygų džemas“, kuriame galėjo įrodyti, kas daugiau žino pasakų. Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, mokinukai turėjo susipažinti su bibliotekos elgesio taisyklėmis. Džiugu, jog visi žinojo, kad bibliotekoje reikia elgtis gražiai: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Taip pat būsimi mažieji skaitytojai buvo supažindinti su knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka.

Pirmokai pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas mylėti ir saugoti, kad grąžinant į biblioteką jos būtų švarios ir nesuplėšytos. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę, šypsodamiesi ir jau kitą pertrauką vėl atskubėjo į biblioteką apžiūrėti dar daugiau knygučių.

sam_1128 sam_1129 sam_1131 sam_1134 sam_1135 sam_1137 sam_1139 sam_1140 sam_1142 sam_1143 sam_1148 sam_1150

Kelionė į baseiną

Visi mokiniai nekantriai laukė tos dienos, kada pagaliau važiuos į baseiną. Spalio 10 dieną mokiniai išvažiavo į baseiną. Vaikai labai džiaugėsi, kad išmoks plaukti. Jų jau laukė šaunus ir draugiškas plaukimo treneris, kuris kiekvieną kartą moko vaikus, kaip elgtis vandenyje ir plaukti.

Mokiniai plaukiodami patiria daug teigiamų emocijų, jie visada nekantriai laukia tos dienos, kada vėl išvyks į baseiną ir mokysis plaukti. Jų didžiausia svajonė yra pagaliau išmokti plaukti , juk mokėti plaukti taip svarbu ir šie įgūdžiai lieka visam gyvenimui.

20171017_4 20171017_3 20171017_2 20171017_1

Edukacinė-pažintinė kelionė į Aukštaitiją.

Spalio 9 dieną anksti ryte didelė 4-10 klasių mokinių grupė išvyko į pažintinę kelionę į Aukštaitiją. Buvo malonu, kad taip pat prisijungė ir tėvai. Kelionėje mus lydėjo gidas, todėl kelyje mes sužinojome daug naujo apie vietas, pro kurias važiavome.

Dvi valandos prabėgo greitai ir mes atvykome į Antalieptę. Mus sutiko seniūnijos atstovė ir nuostabus saulėtas oras. Iš pradžių mus pakvietė į daugiafunkcinį centrą, kuriame mes susipažinome su Antalieptės gyventojų rankdarbių paroda ir apžiūrėjome labai įdomią kraštotyros muziejaus ekspoziciją, kurioje yra virš 300 eksponatų.  Šiuo metu muziejų prižiūri mokytojas Vincas Kibirkštis, kuris mielai papasakojo mums apie įdomiausius eksponatus. O po muziejaus mus pakvietė i salę, kurioje buvo paruoštas didėlis stalas ir svetingi šeimininkai pavaišino mus labai skaniais blynais su grietine ir uogiene.

Sočiai pavalgę mes padėkojome centro darbuotojams už vaišingumą ir išvykome į ekskursiją Šavašos pažintiniu taku „Senasis lietuvių tikėjimas, deivės ir mitai“, kur buvo susitikimas su miško deivėmis, lazdų žaidimas, apeigos prie aukuro su kriviu ir vaidilute. Po to mes nuvykome į Stelmužės dvarvietę, žinomą jau nuo 16 amžiaus vidurio. Mes pasigrožėjome pagrindiniu Stelmužės dvaro komplekso architektūros akcentu – unikalia Viešpaties Jėzaus kryžiaus bažnyčia. Ji buvo baigta statyti 1650 m., kaip maldos namai protestantams, nes Stelmužė buvo dabartinės Latvijos teritorijoje klęstėjusios Kuršo kunigaikštystės sudėtyje. Bažnyčia yra vienas seniausių išlikusių medinės sakralinės architektūros paminklų.

O dvaro parke mes su virpuliu ir pagarba grožėjomės milžinišku ąžuolu. Ąžuolai įprastai gyvena po 400-500 metų,o šis plačiašakis senolis juos pergyveno keletą kartų! Beveik 2000-ių metų senumo ąžuolas yra vienas seniausių medžių Europoje. Gaila, kad negalima buvo prieiti prie jo ir pamatuoti jo kamieno apimtį apglėbimais, todėl teko patikėti gido žodžiais, kad kamienui apimti reikia apie 13 žmonių.

Paskutiniu mūsų ekskursijos objektu buvo šio krašto sostinė Zarasai. Mes nuėjome į apžvalginę ekskursiją ir aplankėme 1,4 km ilgio Zaraso ežero pakrantę ir Didžiają salą, taip pat apžvalgos ratą, kuris buvo atidarytas 2011 m. ir Lietuvoje neturi analogo. Praeinantiems 17 m. aukščio ratu atsiveria Zaraso ežero nuostabi panorama.

Mes grižome namo vakare, pavargę, bet labai patenkinti, kupini ryškių įspūdžių apie tai, ką pamatėme ir išgirdome šią dieną. 

p1100402 p1100403 p1100404 p1100405 p1100406 p1100407 p1100410 p1100411 p1100412 p1100413 p1100414 p1100415 p1100416 p1100417 p1100418 p1100420 p1100421 p1100422 p1100423 p1100424 p1100425 p1100426 p1100428 p1100429 p1100430 p1100433 p1100435 p1100437 p1100438 p1100439 p1100443 p1100444 p1100448 p1100453 p1100455 p1100459 p1100460 p1100461 p1100462 p1100463 p1100466 p1100467 p1100468 p1100470 p1100471 p1100472 p1100473 p1100474 p1100475 p1100480 p1100488 p1100492 p1100494 p1100497 p1100498 p1100499 p1100500 p1100502 p1100503 p1100504 p1100507 p1100509 p1100510 p1100512 p1100515 p1100519 p1100520 p1100523 p1100524 p1100526 p1100527 p1100530 p1100531 p1100533 p1100534 p1100535 p1100537 p1100539

Išvyka į žirgyną „Mustangas“

Tarptautinės gyvūnų dienos išvakarėse 3 klasės mokiniai, kartu su tėvais, apsilankė žirgyne „Mustangas“.

Mokiniai susipažino su žirgų veislėmis, jų gyvenimo sąlygomis. Įdomu buvo pamatyti mažą kumeliuką, kuriam buvo vos kelios dienos. Vaikai vaišino žirgus obuoliais ir morkomis.

Didžiausią įspūdį paliko jodinėjimas žirgu vardu Pinokis. Prieš jodinėjimą vaikai, kartu su trenere Mante, parengė žirgą – šepečiu sušukavo nugarą, uždėjo balną.

Mokiniai buvo labai patenkinti išvyka, dar ilgai dalijosi įspūdžiais.

Dėkojame tėvų komitetui – I. Bizunovič, S. Voitkevič, už pagalbą organizuojant išvyką.

3 klasės auklėtoja Svetlana Korotčenko

img_0803 img_0806 img_0808 img_0812 img_0822 img_0823 img_0826 img_0841 img_0845

Kaip mes saugome vadovėlius ir mokyklines knygas

Gražina Šilobritienė,3 klasės mokinės D.Šilobritaites mama, pamokė moksleivius gaminti knygų skirtukus,kuo visus labai nustebino ir pradžiugino.Tam,kad vaikai išsaugotų vadovelių puslapius,bei

jų kraštus,mokiniai padarė daug įvairių ir įdomių skirtukų bei kampelių iš spalvoto popieriaus išmokė juos perpinti spalvotomis juostelėmis.

Toks moksleivių elgesys padės tvarkingai išsaugoti vadovėlius tolesniam naudojimui.

Įvairiaspalvius skirtukus pagamino ir pirmokams,kuriuos galės įteikti kaip dovanas.

Nuoširdžiai dėkojame moksleivės mamai G.Šilobritienei už aktyvų dalyvavimą klasės gyvenime.

Parengė 3 kl.auklėtoja S.Korotčenko

img_0741 img_0747 img_0749 img_0755 img_0758 img_0862 img_0863 img_0866 img_0869 img_0871 img_0874 img_0878

Rudens šventė

Štai ir atėjo ši nuostabi šventė – Mokytojo Diena!

Mūsų mokyklos mokiniai kaip visada ruošėsi jai iš anksto. Atsakingi už visų mokytojų šventinę nuotaiką dešimtokai sugalvojo sveikinimo programą. Iškilminga atmosfera vyravo nuo pat ryto, o mokytojų kambarys, aktų salė ir kabinėtų durys buvo rūpestingai papuoštos dar iš vakaro.

Mokyklos skambutis pakvietė visus ne į įprastas pamokas, bet i šventinį koncertą, kuriame dalyvavo net mažiausi mūsų mokyklos mokiniai. Kiekviena klasė paruošė pasirodymą mokytojams. Žanrų įvairovei galima buvo pavydėti! Skambėjo dainos ir buvo dėklamuoti eilėraščiai, mokiniai vaidindavo ir linksmai šokdavo, pasirodydavo su pokštais ir grojo trimito solo! Žinoma, taip pat buvo pasakyta daug gerų, šiltų žodžių apie mokytojus ir jų darbą – net saulutė neištvėrė  ir pasirodė ir padarė šventinę dieną dar malonesne ir šviesesne!

O po to mokytojams dovanojo gėles ir buvo skanus arbatos gėrimas – su tortukais, saldainiais, aromatine arbata ir gera nuotaika!

p1100359 p1100360 p1100361 p1100362 p1100363 p1100364 p1100365 p1100366 p1100367 p1100368 p1100369 p1100372 p1100373 p1100374 p1100376 p1100378 p1100379 p1100380 p1100382 p1100383 p1100386 p1100387 p1100388 p1100389 p1100390 p1100391 p1100392 p1100393 p1100395 p1100396 p1100397 p1100398

EDUKACINĖ – PAŽINTINĖ EKSKURSIJA Į TELEVIZIJOS BOKŠTĄ

Spalio 3 d. 7, 8 ir 9 kl. mokiniai apsilankė Televizijos bokšte, kur vyko integruota lietuvių k. ir istorijos pamoka. Sužinojo, kad Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Aukštis – 326,5 metrai. Besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais). Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro restorano langus matomos net 50 km spinduliu.

TV bokšte įrengta Sausio 13-osios muziejinė ekspozicija – Laisvės kovų muziejus, 2 konferencijų ir pobūvių salės, restoranas „Paukščių takas”.

LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJAMS ATMINTI

Vilniaus TV bokštas mena kruvinus 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykius, kurių metu prie TV bokšto žuvo 12 žmonių: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Algimantas Petras Kavoliukas, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus, Vytautas Koncevičius. Gynėjų žuvimo vietas dabar mena prie TV bokšto pastatyti nedideli granito obeliskai ir šalia pasodinti medžiai.

1992 m. pirmajame TV bokšto aukšte buvo įrengta, o 2016 m. atnaujinta ekspozicija Sausio 13-osios aukoms atminti. Kasmet sausio 12 d. šimtai Lietuvos žmonių susirenka prie TV bokšto, kad pagerbtų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

2005 m. buvo atidengtas paminklas Vilniaus TV bokšto gynėjams atminti – tai 8 m aukščio bronzinė skulptūra „Aukojimas“, kurią sukūrė skulptorius Darius Bražiūnas ir architektas Artūras Asauskas.

RESTORANAS

Paukščių takas“ – ypatingas restoranas, kartu jis yra ir vienintelė Lietuvoje tokiame aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Žiedinės formos restorano grindys apsisuka 360 laipsnių per 55 minutes. 

Čia mokiniai skaniai papietavo, grožėjosi įspūdingais Vilniaus vaizdais, Ir nors oras buvo apniukęs, bet nuotaika puiki ir smagi!

Mokytoja R.Kavaliauskienė

20171003_103403 20171003_111407 20171003_111433 20171003_111445 20171003_112004 20171003_112012 20171003_112019 20171003_115619 20171003_115632 20171003_120600 20171003_120707 20171003_120717 20171003_120734

 

Solidarumo bėgimas Jašiūnų pagrindinėje mokykloje

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pakvietė visas mokyklas prisijungti prie jų organizuojamo 4-ojo solidarumo bėgimo. Šiuo projektu siekiama diegti solidarumo bei empatijos vertybes ir raginti susimąstyti apie vaiko teises Lietuvoje bei visame pasaulyje.

Jašiūnų pagrindinė mokykla aktyviai įsitraukė į šį projektą. Susivieniję bendrai sportinei veiklai, mokiniai padėjo vieni kitiems. Solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad skatinome, kad vaikai būtų geresni, tolerantiškesni ir mokytųsi padėti aplinkiniams.

2017-09-28 dieną, mokykloje vyko ketvirtasis „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo bėgimas.

Solidarumo bėgime dalyvavo 1-10 klasių mokiniai. Puikus, saulėtas oras padėjo, pakiliai nusiteikusiems bėgikams, tapti ,, geros valios ambasadoriais.“

p1100329 p1100330 p1100331 p1100332 p1100333 p1100334 p1100335 p1100336 p1100337 p1100338 p1100339 p1100340

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena!europos-kalbu-diena

Europos kalbų diena – šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Šios šventės tikslas- populiarinti daugiakalbę kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per jas pažinti svetimas kultūras, nes kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį. Kalbų smagu mokytis, malonu jomis bendrauti, bet svarbiausia, kad kalbos suvienija žmones.

Mūsų mokykloje rugsėjo 25 d. šią šventę 5-10 kl. mokiniai minėjo skaitydami originalo ir rusų k. žinomų Europos poetų kūrybą. 5 kl. deklamavo eilėraščius anglų k., 6 kl. – lenkų k. A.Mickevičiaus kūrybą, 7 kl. – lietuvių k. ištrauką iš K.Donelaičio poemos „Metai“, 8 kl. – baltarusių k. J.Kolaso eilėraščius, 9 kl. – vokiečių k. H.Heinės lyriką, o 10 kl. – ispanų k. F.Lorkos poeziją.

Taigi laikas, praleistas klausant šių poetų kūrybos, prabėgo labai greitai. Ir net nesvarbu, kad tų kalbų nemokame, svarbu, pajausti jų melodingumą, skambesį ir žavesį. O gal patiks ir išmoksime?

20170925_140224 20170925_140617 20170925_140755 20170925_141438 20170925_142007 20170925_142128

Projekto „Langas į Pietryčių Lietuvą“ baigiamasis koncertas

2016-2017 mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo projekte „Langas į Pietryčių Lietuvą“. Projektą organizavo viešoji įstaiga Jaunimo bendradarbiavimo centras „Europroject“, parėmė Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas. Projekto tikslas – pasitelkus jaunimą ir šiuolaikines viešinimo priemones skatinti Pietryčių Lietuvos regiono daugiakultūriškumo puoselėjimą šalies mastu, stiprinti Pietryčių Lietuvos mokyklų bendradarbiavimą bei dialogą ir aktyvinti Šalčininkų rajono jaunimą. Projekto metu mokiniai fotografavo Jašiūnus ir Jašiūnų apylinkes. Dalyvių nuotraukos yra skelbiamos internete ir specialiai išleistame leidinyje. Geriausios fotografijos, tarp jų ir mūsų mokyklos atsiųstos Jašiūnų nuotraukos, buvo eksponuojamos koncerte.
2017-09-15 Šalčininkų miesto parke vyko baigiamasis projekto renginys – visų dalyvavusių projekte mokyklų koncertas. Mūsų mokyklą pristatė 1 ir 5 klasių mokiniai. Mokiniams pasirodymus parengti padėjo mokytojos Ina Kurnickienė ir Natalija Bogdanova.

Parengė Ina Kurnickienė

img_20170915_142907 img_20170915_142608 img_20170915_141052

Svečiavosi policijos bičiulis Amsis

Rugsėjo 4 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Elena Zinevičienė ir Olga Tkačenko kartu su policijos bičiuliu Amsiu lankėsi  Jašiūnų pagrindinėje mokykloje.

Su vaikais buvo kalbama saugaus eismo tema. Pareigūnės parodė filmukus apie saugaus elgesio taisykles gatvėje, paaiškino, kaip reikia elgtis kelyje, važiuojant dviračiu, automobiliu, aptarė atsargumo priemones tamsios paros metu.

Vaikai noriai dalijosi žiniomis ir gyrėsi, kad pavyzdingai laikosi taisyklių.

Pareigūnės ir Amsis atsisveikdami įteikė vaikams dovanas.

Susitikimo metu mokiniai ne tik prisiminė, kaip saugiai elgtis kelyje, bet ir tobulino įgūdžius bei nuotaikingai praleido laiką.

Išlydėdami pareigūnes ir Amsį, mokiniai vėl kvietė atvykti į svečius. 

img_20170904_1042591 img_20170904_1100231 img_20170904_1100531

 

Naujųjų 2017-2018-ųjų mokslo metų pradžios šventė

Penktadienį, rugsėjo 1 dieną, mūsų mokykla pradėjo naujus mokslo metus. Visi, nuo mažiausio iki didžiausio, ankstų rytą, rankose nešdamiesi gėles, pasipuošę, skubėjo į mokyklą pradėti naują gyvenimą ir mokslų etapą.

Pirmokai jaudinosi labiau už visus, bet jie puikiai padeklamavo eilėraščius, kuriuos išmoko šiai iškilmingai dienai.

Svečiai, kurie buvo šventėje, palinkėjo gerų, sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų. Padėkos žodžiai buvo pasakyti UAB „Polivektris“ administracijai ir S. Markovui, buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, kurie padėjo aprūpinti pirmokus kuprinėmis ir mokyklinėmis reikmenimis.

Po iškilmingos šventės mokyklos skambutis sukvietė moksleivius į tradicinę pirmąją pamoką, kuri buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui.

p110028910%d0%ba%d0%bb p1100285 p1100286 p1100287 p1100288  p1100290 p1100291 p1100292 p1100293 p1100294 p1100295 p1100296 p1100297 p1100299 p1100300 p1100301 p1100303 p1100305